doğa yataks duru
       
5s izosam Mega Halı

Tes-İş’ten işverene çağrı: “Çalışanlarınıza sahip çıkın!”

Tes-İş'ten işverene çağrı Çalışanlarınıza sahip çıkın!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tes-İş’ten işverene çağrı: “Çalışanlarınıza sahip çıkın!” Sendika Şube Başkanı Gökay Özdal, pandemi sürecinde çalışanların iş kaygısı ve motive sorunları yaşadıklarını belirterek işverenlere çağrıda bulundu.

 

Türkiye Enerji ve Gaz İşçileri Sendikası(Tes-İş) Semsun Şube Başkanı Gökay Özdal,
“Yaşadığımız pandemi sürecinde, toplumun her kesiminde olduğu gibi çalışanlarında yaşadığı zorluklar, ekonomik dar boğazlar ve bunun yanısıra iş kaygısı ve motive sorunlarını da beraberinde getirmiştir” dedi.

ŞOK, REDDETME, DEPRESYON
Sendika Başkanı Gökay Özdal, yaptığı basın açıklamasıyla işçilerin pandemi sürecinde yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Özdal,”İş hayatında yaşadığımız her değişim şok, reddetme, öfke , depresyon ve entegre olma şeklinde önümüze gelmektedir. Uzaktan çalışma, esnek çalışma, kısa çalışma, zorunlu ücretsiz izin uygulamaları ve kılıfına uydurulmuş işten çıkarmalar hem çalışma hayatını, hem verimliliği hem de istihdamı derinden etkilemektedir” ifadelerini kullandı.

‘İŞVERENLERE SESLENİYORUZ’
İşveren ve işveren vekillerine seslenen Özdal şunları söyledi, “Çalışanlarına İlham veren, İşbirliğine teşvik eden, onlara anlamlı bir iş yaptıklarını hissettiren, tüm sorunlara rağmen değerlere dayalı bir kimlik oluşturan ve böyle bir çalışma ortamı yaratan kurumlar her yönü ile daha verimli işlere imza atacaklardır.”


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir