Terme’de vatandaşların sağlıklı ve güvenilir gıdaya erişimini sağlamak amacıyla zabıta ekiplerince yapılan denetimlerde, ürünlerin son tüketim tarihi, fiyat etiketleri titizlikle incelendi. Yapılan denetimlerde uygun olmayan ürünler belirlendi. 

İŞLETMELERE UYARI

İlçede faaliyet gösteren marketlerde yapılan denetimlerde, tüketicilerin sağlığına zarar verebilecek ürünlerin önüne geçilmeye çalışılıyor. Denetimlerde, özellikle son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin raflarda bulunup bulunmadığı, ürünlerin saklama şartları, hijyen standartları, fiyat etiketleri gibi konular üzerinde duruldu. Ayrıca gıda güvenliği ile ilgili belgelere de titizlikle bakıldı ve eksikliklerin giderilmesi için market işletmecilerine uyarılarda bulunuldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden gençlik hareketi! Kamp başvuruları başladı Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden gençlik hareketi! Kamp başvuruları başladı

ÖNCELİK VATANDAŞIN SAĞLIĞI

Terme Belediyesi Zabıta Müdürü İskender Ekiz, yapılan denetimlerle ilgili olarak, “Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için önemli. Bu nedenle marketlerde yapılan denetimlerde gıda güvenliği standartlarına uyulup uyulmadığını ekiplerimiz titizlikle inceliyorlar. Amacımız, hemşerilerimizin güvenle alışveriş yapabileceği bir ortamı ve sağlıklı gıda tüketimine ulaşmasını sağlamak” diye konuştu. 

Zabıta Müdürü İskender Ekiz ayrıca, denetimlerin devam edeceğini belirtirken tüketicilerin de herhangi bir şüpheli durumla karşılaştıklarında belediye zabıta müdürlüğüne bildirmeleri çağrısında bulundu.

FİKİR İŞÇİSİ: GÜRKAN SARIKAYA 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Editör: Ayşe Çolak