doğa samsun surucu kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Terme’de İlköğretim Haftası Kutlandı

Terme'de-İlköğretim-Haftası-Kutlandı
Daha Fazla Göster

Terme’de İlköğretim Haftası Kutlandı Samsun’un Terme ilçesinde İlköğretim Haftası çelenk sunma töreni ve halk oyunları gösterisiyle kutlandı.

Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilen İlköğretim Haftası töreninde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy Atatürk Anıtı’na kurumun çelengini sundu.

AW416357 01 scaled Foto Galeri

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, pandemi dolayısıyla önceki eğitim öğretim yılında gerçekleştirilen uzaktan eğitimin başarılı şekilde yürütülmesine rağmen, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının öğrencilerin eğitimi için yüz yüze olmasının daha sağlıklı olduğunu vurguladı.

AW416357 02 scaled Foto Galeri

BİLGİLENDİRMELER YAPILDI
Müdür Özer Ersoy, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Korona virüs nedeniyle eğitim faaliyetlerimizi uzaktan eğitim ile gerçekleştirdik. 1,5 yıllık uzaktan eğitim süreci sonrasında öğrencilerimizde kazanım kayıpları veya kazanım farklılıkları oluştuğunu yüz yüze eğitime geçilmesiyle beraber okullarımızdaki 1 haftalık eğitim sürecinde gördük. Pandemi hala devam etmektedir. Bu sebeple tekrar uzaktan eğitime dönmemek için öğrenciler ve veliler olarak almamız gereken bir takım tedbirler var. Yeni eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitime hazırlık aşamasında tüm öğretmenlerimize, okullarımızda alınacak tedbirler konusunda bilgilendirme seminerleri verilmiştir. Okullarımızda ihtiyaç halinde kullanılmak üzere maske, el dezenfektanları temin edilmiştir. Eğitim öğretim faaliyetlerinin bu süreçten sonra da sağlıklı ve güvenli şekilde yürütebilmesi için hepimizin sorumlulukları var. Bizler eğitim çalışanları olarak görev ve sorumluluklarımızın bilinciyle her koşulda öğrencilerimizin aydınlık geleceklerine hazırlamak konusunda azimli ve kararlıyız. Bu duygu ve düşüncelerle İlköğretim Haftanızı kutlar, sağlıklı günler dilerim” dedi.

AW416357 03 scaled Foto Galeri

KAVUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ
2021-2022 eğitim-öğretim yılının açılışı nedeniyle tüm öğretmen ve öğrencilerin İlköğretim Haftası’nı kutlayan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ise “Yeni eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu haftada, tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle uzak kaldığımız okullarımıza tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Uzaktan eğitim dönemi boyunca belediye olarak tüm öğrencilerimizin ve milli eğitim camiamızın yanında olduk. Yeni bir eğitim öğretim yılına başlayan çocuklarımızın bu dönemde yeni bilgi ve beceriler kazanacaklarına, bunun sonucunda başarılı olacaklarına tüm kalbimizle inanıyor ve onlara güveniyoruz. 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilçemize ilimize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisiyle, öğrenci ve öğretmenlerimizin ‘İlköğretim Haftası’nı kutluyor, başarılarla dolu bir yıl diliyorum” diye konuştu.

AW416357 06 scaled Foto Galeri

Konuşmaların ardından öğrencilerin şiirler okumasıyla devam eden İlköğretim Haftası programı, halk oyunları gösterisiyle son buldu.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir