banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Terme'de istihdam turu

banner1357

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Terme'de Cumhur İttifakı Adayı Ali Kılıç ile birlikte fabrikaları ve iş yerlerini gezdi

TERME 13.03.2019, 13:48 13.03.2019, 14:58
162
Terme'de istihdam turu
banner1353
banner1375

Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Terme Belediye Başkan Adayı Ali Kılıç, AK Parti Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte ilçede seçim çalışması yürüttü. Milletvekili Yılmaz'ın desteğini arkasına alan Kılıç, "Terme'de istihdamı artırmak, işsizliğe son vermek için ne gerekiyorsa yapılacak" dedi.
Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ve Cumhur İttifakı Adayı Ali Kılıç, ilçede faaliyet gösteren Karaman ve Köprübaşı Tekstil fabrikaları ile Yaşar Makina Sanayi'ni ziyaret etti. AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Ar'ın da yer aldığı ziyaretlerde Yusuf Ziya Yılmaz ve Ali Kılıç, 1 Nisan'dan sonra Terme'de istihdamı artırmaya yönelik projelerini yatırımcılara aktardı ve yerel seçimlerde destek istedi.


YATIRIMCININ ENGELİ KALDIRILACAK
Ziyaretlerle ilgili bir değerlendirmede bulunan Ali Kılıç, "Değerli vekilimiz ile birlikte ziyaret ettiğimiz 3 işletmemizin sahipleri de yöremiz insanları. Yaptıkları bu yatırımlarla herkese örnek olmuşlardır. En büyük hedefim bu tarz yatırımcıların sayısını artırmak olacaktır. Belediye başkanı olduğum zaman iş dünyası ile derhal sıkı temasa geçecek, onların yatırım yapmalarındaki her türlü engeli kaldıracağım" dedi.


İSTİHDAM PATLAMASI YAŞANACAK
Ziyaret ettikleri Karaman Tekstil'in 250 kişiyi istihdam ettiğini belirten Cumhur İttifakı Adayı Ali Kılıç, "Fabrika yöneticileri, iş sahası alanlarını artırmak istediklerini, bunu yapabilmeleri halinde bir anda çalışan sayısını 500'e çıkartacaklarını söyledi. Bu durumda bir çok iş adamımız bulunuyor. Sadece, özellikle belediyenin ve siyasi iradenin adım atmasını bekliyor. Bu nedenle diyorum ki, başkan seçildiğim zaman hem Büyükşehir Belediyesi'nin hem de siyasi iktidarın sağlayacağı katkılarla bu iş adamlarımızın tamamının önünü açacağız, Terme'de bir istihdam patlaması yaşatacağız" diye konuştu.


YUSUF ZİYA YILMAZ'DAN DESTEK
Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz da, "Belediyecilikte çığır açtık. Önümüzdeki dönem Ali Kılıç ile birlikte Terme'de de yepyeni hamleler, yepyeni yatırımlar göreceksiniz. Özellikle istihdam alanında kendisine büyük katkı sağlayacağız" dedi.

Yorumlar (0)
banner1474
24°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 03:06
Güneş 05:03
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:05