Terme 100. yılda yüz bin kitap okuyacak

Milli mücadelenin 100. yılında Terme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan "100. Yılda 100 Bin Kitap Cahit Zarifoğlu Okuyorum Projesi" kapsamında yüzlerce öğrenci Cahit Zarifoğlu kitapları okudu. Belediye Başkanı Ali Kılıç, her zaman eğitime destek vereceklerini söyledi.

Terme 100. yılda yüz bin kitap okuyacak
banner1314

Terme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan "100. Yılda 100 Bin Kitap Cahit Zarifoğlu Okuyorum Projesi" kapsamında yüzlerde öğrenci  Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda toplanarak Cahit Zarifoğlu kitaplarını okudu. Etkinliğe Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy,  şube müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

OKUMA ORANI DÜŞÜK 
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, kitap okumanın önemine değinerek, "Ülkemizde maalesef kitap okuma oranı çok alt seviyelerde. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu bu etkinliğe farkındalık oluşturmak için biz de katıldık. Dinimiz, bizlere beşikten mezara kadar okumayı, öğrenmeyi emrediyor. Dolayısıyla bizler her zaman okumaya, öğrenmeye gayret edecek, eğitime desteğimizi arttırarak sürdürmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

AMACIMIZ; ALIŞKANLIK KAZANDIRMAK
Terme İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy projeyle ilgili konuşmasında,  “Düzenlediğimiz bu yarışmayı yaklaşık 100 bin kitap okuma ile sonuçlandırmayı hedefliyoruz. Nihai amacımız okumayla ilgili alışkanlıklarını öğrencilerimizin okuduklarını anlamalarını ve hayata dönük davranışlarını geliştirmek. Davranışa dönüştürmesini başarmak" dedi.


Öğrenciler farklı kategorilerde oluşan proje sonunda okudukları kitaplar üzerinden sınava girecek. Sınavda dereceye giren öğrencilere ise çeşitli ödüller verilecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312