banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Meral Akşener'e Samsun'da istifa sürprizi

banner1475

İYİ Parti kurucu üyelerinden ve İYİ Parti’nin geçtiğimiz aylarda aday adayı olarak gösterdiği Oğuz Koç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gizli ellerin siyasetteki makam, mevki ve menfaat peşinde olduğunu görmek beni ve benim gibi İYİ Parti’ye gönül vermiş arkadaşlarımızı üzmüştür” dedi.

TERME 16.02.2019, 15:27 16.02.2019, 16:23
Meral Akşener'e Samsun'da istifa sürprizi
banner1353
banner1375

31 Mart Yerel Seçimleri’nde sayılı günler kala İYİ Parti Terme Teşkilatı’nda kurucu üyeler istifa etti. Koç Av Dünyası sahibi Oğuz Koç, 14 Şubat Perşembe gecesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda parti yönetiminin makam, mevki ve menfaat peşinde olduğunu iddia ederek istifa ettiğini açıkladı.


Aktif siyasi hayatını burada sonlandırdığının altın çizen Koç, “İYİ Parti’nin kurulduğu günden beri hizmetkârı ve sevdalısıyımdır. Lakin ilçemizin kaderini belirleyecek olan önümüzde ki yerel seçimlerle alakalı parti yönetimimiz ile bir takım fikir ayrılıklarına düştük. Kurucu üyelerimiz ve parti yönetimi arasında ki bu kutuplaşmayı bugün şahsım adına noktalıyorum.”


Yerel seçimlerde Saadet Partisi’ni destekleme kararı almadan önce İYİ Parti Terme Belediye Başkan Aday Adayı olarak gösterilen Koç, soysal medya hesabında şu ifadelere yer verdi;


“14 Şubat 2019 gecesi kendim ile yapmış olduğum istişare de Terme İYİ Parti teşkilatı kurucu üyeliği ve yönetim kurulu ile başlamış olduğum siyasete, Terme İYİ Parti teşkilatı üyeliği ve bu parti ile siyaset hayatımı bitirme kararı almış bulunmaktayım. Siyasetin içinde kaldığım bu süre zarfı içerisinde fikir ve düşüncelerim neyse şuan ki fikir ve düşüncelerim aynıdır. Siyaset uzun soluklu yapılması gereken bir iş ancak hep fikirlere ve düşüncelere yerleşmiş olan siyasetteki on yargıları ülkemiz genelinde hiçbir zaman değiştiremeyecek olmamız beni daha çok rahatsız etmektedir. Ben kendi doğrularım ve doğruluğuna inandığım arkadaşlarımın düşünceleri ile hareket eder ve bu doğrularımdan hayatım boyunca taviz vermem, verdirmem. Son zamanlarda çalışma arkadaşlarımıza her ne hâsıl olduysa hep kendimizi anlatma uğraşısı içine girmiş bulunmaktayız. Bizler eğer bu halkın gözünde değer görmüşsek doğrularımız ve kriterlerimiz iş hayatımızda ve özel hayatımızda vermiş olduğunuz sözleri yerine getirdiğimizden dolayı olmuştur. Siyasetteki gidişatın karalama ve iftira atma yolu ile devam etmesi ve gizli ellerin siyasetteki makam, mevki, menfaat peşinde olduğunu görmek beni ve benim gibi iyi partiye gönül vermiş arkadaşlarımızı üzmüştür. Belki buradan birileri benim bu yazdıklarımı farklı anlamlar ve kendi menfaatlerince yorumlarken bilmiyorlar ki bu yolun sonunda kendi fitne fesatlıklarının içinde boğulacaklardır. Bizler bu makama, Terme’ye gönül vermiş hemşerilerimize hizmet, bilgi ve becerilerimizi insanların ve ilçemizin problem ve sorunlarını çözmek için siyasete girmiş bulunduk Bizim dürüst davranışımıza siyasette bizim görüş ve düşüncelerimize aykırı davranışlar olduğu için kişiliğime zarar ve karakterime ters düşeceğini düşündüğümden Terme İYİ Parti siyasi teşkilatından ayrılma kararı almış bulundum. Bu süre zarfı içerisinde davetlerimizi kırmayarak gelen benim ile aynı düşünce içerisinde olan arkadaşlarımın her zaman yanında olacağımı bilmelerini ister ve ayrıca hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım.”

Haber: Yaşar Karaman

Yorumlar (0)
banner1474
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 29 Ocak 2020
İmsak 06:14
Güneş 07:43
Öğle 12:53
İkindi 15:28
Akşam 17:53
Yatsı 19:16