banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Ali Kılıç: Çalışmalar başladı, sözler tutulacak

banner1357

Samsun Canlı Haber TV'ye özel açıklamalarda bulunan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Söz verdiğimiz gibi şehrimizin problemlerini çözeceğiz, çalışmalara başladık” dedi.

TERME 10.05.2019, 10:53 10.05.2019, 10:58
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun, Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt, Samsun Canlı Haber TV Genel Yönetmeni Mahmut Erdoğan, Radyo Samsun ve Yaşantı Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Barış İpek, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı ziyaret etti. Samsun Medya Grubu yöneticileri Başkan Kılıç’a, Samsun Medya Grubu'nun yayın organı  Yaşantı Dergisi’nin 4. sayısını takdim ederek, başarı diledi. Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına açıklamalarda bulunan Başkan Kılıç, "Söz verdiğimiz gibi şehrimizin problemlerini çözeceğiz, çalışmalara başladık" dedi.

İSTAHDAM YARATACAK
Başkan Kılıç, "Sakallı Merası dediğimiz alanda, Ticaret Odası ile birlikte titizlikle çalıştığımız İhtisas Organize Sanayi kurmayla ilgili çalışmalara başladık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’le birlikte konunun takipçisiyiz. Bu yatırımın, Terme'mizin uzun vadede istidam problemini çözeceğini düşünüyoruz” dedi. 

SORUNLAR ÇÖZÜLECEK
Terme'nin sorunlarına yönelik çözümleri hayata geçirmeye kararlı olduklarını dile getiren Başkan Kılıç, "Şehrimizdeki sorunları ve otopark sorunu olduğunu biliyorum. Buna ilişkin birçok çözümümüz var. Söz verdiğimiz gibi kısa vadede şehrin merkezinde bulunan otoparkların 1 saatini ücretsiz, sonrasını ise ücretli yapacağız. İlk etapta otoparkla kendimiz işletmeyi planlıyoruz. Şehirde yeni imar alanları oluşturmayı planlıyoruz. Özellikle kamu binalarını şehrin değişik bölgelerine aktararak, şehir içi trafiğini rahatlatmayı planlıyoruz. Şehre giriş olarak planlanan Atatürk Caddesi trafiğinin düzenlemesiyle ilgili talep hakkında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Atatürk Caddesi’nde şehre giriş ve tek yönlü olarak büyük bir sorunu gidermiş olacağız. Pazar Camii’yle alakalı uzun zamandır çalışma yürütülüyordu. Bununla ilgili Vakıflar Genel Müdürlüğüyle irtibata geçtik. Yaklaşık 10 gün önce Terme'mizi ziyaret ettiler ve çalışmaları yerinde takip ettik. Ekip sayısı arttırılarak, çalışma yapılacak. İnşallah 1 Ekim'de, tarihi camimiz ibadete açılacak” dedi. 

GENÇLER ÖNCELİĞİMİZ
Milletvekillerinin desteğiyle gerçekleşecek çalışmaları kısa vadede çözeceklerini ve sosyal faaliyet alanlarını geliştireceklerine değinen Başkan Kılıç, “Şehrimizde sosyal alanlara ilişkin eksiklerin olduğunu biliyoruz. Aslında Terme’nin kesin çözümü olan şehir içerisinden geçen şehir çayının, şehir merkezindeki 2 kilometrelik bölgede yapılaşmayla ilgili Devlet Su İşleri’nin yapmış olduğu çalışmaları Bölge Müdürlüğüne gidip inceledik. Terme ırmağında söz verdiğimiz gibi peyzaj çalışması yapmak için merkezdeki ıslah çalışmalarının yapılması gerekiyor. Hem Terme’deki taşkını önlemek hem su sorununu çözmek hem de olumsuz görüntüyü ortadan kaldırmamız gerekiyor. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nden bu problemin çözülebileceğini gözlemledik. Buna ilişkin kısa zamanda vekillerimizin, genel başkan yardımcımızın desteğiyle oradan randevu alıp ırmakla ilgili çalışmayı uzun vadede çözmeyi planlıyoruz. Fakat öncelikle yürüyüş alanları, sosyal alanlar ve gençlerimizin için şehirde aktif vakit geçirebilmelerine ilişkin çalışmalarında planlarını yapıyoruz” diye konuştu. 

KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ
Terme’deki istihdam sorununa yönelik İhtisas Organize Sanayi kurmayla ilgili çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Kılıç, çalışmaları Başkan Mustafa Demir’le birlikte takip ettiğini söyledi. Kılıç, "Şehrimizde yatırım yapmayı planlayan zengin iş adamlarımızı, şehrimize davet ettik. Zorlaştıran değil, kolaylaştıran bir anlayış sergileyeceğimizi belirttik, sözümüzü verdik. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’in de şehrimiz için bir şans olduğuna inanıyoruz. Sakallı Merası dediğimiz alanda, Ticaret Odası ile birlikte titizlikle çalıştığımız İhtisas Organize Sanayi kurmayla ilgili çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Mustafa Demir’le birlikte konunun takipçisiyiz. Bu yatırımın, Terme'mizin uzun vadede istidam problemini çözeceğini düşünüyoruz” ifadelerinde bulundu. 

Haber: Hande ONAT, Uğur ATICI 

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 25 Şubat 2020
İmsak 05:43
Güneş 07:08
Öğle 12:53
İkindi 15:55
Akşam 18:27
Yatsı 19:47