doğa calven cemre
       
5s dikey arslan Mega Halı

Teknolojiyle Değişen Hayatlar! Samsun’da Gençler Anlattı

teknolojiyle-degisen-hayatlar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknolojiyle Değişen Hayatlar! Samsun’da Gençler Anlattı Samsun’da yaşayan gençlerin birçoğu oyun tercihlerini anlattı. Peki Samsun’daki gençler eski oyunları biliyor mu, yoksa teknoloji ile birlikte gelen oyunları mı oynuyor?

Teknoloji, çalışma koşulları ve yaşam olduğu kadar oyun şekillerini de önemli ölçüde değiştirdi. Eskiden sokaklarda koşup zıplayan o görüntülerin yerine telefon, bilgisayar ve tablet başında vakit geçirenlere rastlıyoruz.

Peki Samsun’daki gençler eski oyunları biliyor mu, yoksa teknoloji ile birlikte gelen oyunları mı oynuyor? Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan gençler, eskiden hangi oyunları oynadıklarını teknoloji ile aralarının nasıl olduğunu anlattı.

Saltuk Han ALBAYRAK Ana Manşet

TASO, KAPAK VE MİSKET

Saltuk Han ALBAYRAK: Dedemler zamanında çok anlatıyordu ama biz o çağa daha yaklaşamadık.18 yaşında biri olarak el yapımı oyuncaklarla oynamadım ama bilgisayarlarda da çok oynamadım. Biz taso, kart , kapak ,misket, top gibi şeyler oynuyorduk.

Yasemin OZDEMIR Ana Manşet

KÜÇÜK YAŞTA OYNUYORDUM

Yasemin ÖZDEMİR: Benim 8. sınıfta telefonum oldu. Küçük yaşlarda yakar top, saklambaç oynuyorduk. Şuan herkes telefonla oynuyor. Mesela kardeşim telefonun başından ayrılmıyor. Saklambaç oyna desem oynamaz.

Sibel KOSE Ana Manşet

TELEFONUN BAŞINDAN AYRILMIYOR

Sibel KÖSE: Küçükken yakar top saklambaç gibi oyunlar oynardık ama şu an günümüzdeki teknolojik aletler ile oyunlar oynanıyor. Bizden küçük yaştakiler genelde bu tür oyunları bilmez telefonun başından ayrılmıyor.

Mert EROGLU Ana Manşet

ÇİVİLERLE OYNADIM

Mert EROĞLU: Küçükken kare tahtalara çiviler çakardık. Mahallede paralarla top oynardık ve el yapımı oyuncaklarımda vardı. Böyle büyüdük. Mahallede küçük oyuncak arabalar sürerdik.

Esra Marta CALAP Ana Manşet

CİHAZLAR YOKTU

Esra Marta CALAP: Benim zamanımda teknolojik cihazlar yoktu. Evcilik, bilye, top gibi o tür şeyleri oynardık. Bilgisayar ortamımız yoktu.

 

 

 

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir