Apple'le tüketicileri uyardı! Çocuklara yönelik değil çünkü...

Apple, 13 yaşın altındaki çocuklar için Face ID'nin daha az doğru olabileceğini açıkladı. Cupertinolu şirket, tüketicilere, yetkilendirme için şifre kullanılmasının daha doğru olacağı konusunda uyarıda bulundu.

Apple'le tüketicileri uyardı! Çocuklara yönelik değil çünkü...
banner1139

Apple'ın yeni iPhone X'inin en belirgin özelliklerinden biri, yüz tanıma teknolojisi olacak. Ancak Face ID olarak adlandırılan bu teknoloji herkes için iyi bir özellik değil. 

Apple, 13 yaşın altındaki çocuklar için Face ID'nin daha az doğru olabileceğini açıkladı. Şirket, tüketicilere teknoloji ile ilgili ayrıntılar sunan yeni bir belgeyle uyarıda bulundu .

Apple, 13 yaşın altındaki kişilerin yüz özelliklerinin henüz tam olarak gelişmediğini açıkladı. Apple'ın yüz tanıma teknolojisi, insanların yüzlerinin zaman içindeki küçük değişimlerine uyum sağlayabilir. Ancak, çocukların yüzlerinin geçtiği daha büyük değişiklikler yüz tanıma özelliğini zora sokabilir ve yanlış anlaşılma ihtimalini artırabilir.

Apple’ın Çarşamba günü yaptığı destek bildiriminde şöyle belirtiliyor: “İkizler ve birbirine benzeyen kardeşler ile 13 yaş altındaki çocuklar arasındaki istatistiksel olasılık farklılık arz ediyor. Çünkü, onların belirgin yüz özellikleri tam olarak gelişmemiş olabiliyor. Bu noktada endişe taşıyorsanız, yetkilendirme için şifre kullanmanızı tavsiye ederiz.”

Face ID, kasım ayında mağazaları vurmayı planlayan Apple'ın yeni amiral gemisi telefonu iPhone X'de yer alan yeni bir kamera sistemine dayanıyor. Kullanıcıları belirlemek için kamera sistemi yüzlerinin 3D taramasını yapıyor. iPhone X, parmak izi tarayıcısı yerine Face ID'ye güveniyor. 

Apple, Face ID yerine, genç iPhone X kullanıcılarının telefonlarının kilidini açmak için bir şifre veya parola kullanmalarını öneriyor.

Apple, genç kullanıcılar için uygun olmayan Face ID hakkında yeterince ciddi davranıyor. Çünkü uygulama geliştiricileri, genç tüketicilerin Face ID'yi uygulamalarında oturum açmak için kullanmasına izin vermiyor. Touch ID parmak izi algılamayı destekleyen tüm uygulamalar ise Face ID'yi destekliyor. Apple, App Store inceleme kurallarını bu ayın başında değişimi yansıtacak şekilde güncelledi .

Apple aynı zamanda ikiz kardeşlerin ve benzer kardeşleri olanların da karıştırılabileceğinden Face ID yerine bir şifre kullanmalarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127