TEKNOFEST etkinlikleri kapsamında ilk defa düzenlenecek olan kısa film yarışması "Canik Belediyesi Belediyesi Kısa Film Yarışması"nın jüri üyeleri belli oldu. 

30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun'da düzenlenecek olan TEKNOFEST 2022 etkinlikleri kapsamında Canik Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı iş birliğiyle bu yıl ilk kez kısa film yarışması yapılacak. TEKNOFEST 2022 etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan "Canik Belediyesi Kısa Film Yarışması"nın jüri üyeleri belli oldu. 

YARIŞMANIN JÜRİ ÜYELERİ 

TEKNOFEST etkinlikleri kapsamında gençlerin bilim ve teknoloji merakının yaygın hale gelmesine katkı sağlamak amacıyla hem yurt içinden hem de yurt dışından başvuruların kabul edildiği kısa film yarışmasının jüri üyeleri arasında; Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Hatice Banu Özbek, İletişim Başkanlığı Basın Yayın Kurulu Üyesi Dr. Yunus Emre Ökmen, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enderhan Karakoç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nursel Bolat, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ömer Çakın, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Uğur Kılınç gibi çok sayıda seçkin isim yer alıyor.

Samsun haber | Samsun'da balıkçılar sezondan umutlu Samsun haber | Samsun'da balıkçılar sezondan umutlu

"GERİ SAYIM BAŞLADI"

TEKNOFEST 2022 etkinlikleri kapsamında ilk kez düzenlenecek olan kısa film yarışması için geri sayımın başladığını söyleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "TEKNOFEST 2022 etkinlikleri kapsamında ilçemizde düzenlediğimiz kısa film yarışmasında gençlerimizin bilim ve teknolojiye olan merakını artırmayı amaçladık. Son başvuru tarihine kadar Türkiye’nin her yerinden gençler çektikleri kısa filmleriyle Canik’te gerçekleştirilen yarışmaya katılabilecek. Türkiye’de TEKNOFEST etkinlikleri kapsamında ilk kez düzenlenecek olan kısa film yarışması için geri sayım başladı" ifadelerini kullandı. 

SON BAŞVURU TARİHİ: 10 AĞUSTOS 

TEKNOFEST; bilim, teknoloji, milli kalkınma, milli birlik ve beraberlik, yerli, milli ve özgün, milli teknoloji hamlesi konularının ele alındığı kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon vb. türde filmlerin yarışacağı Canik Kısa Film Yarışması’nın son başvuru tarihi 10 Ağustos 2022 olarak belirlendi. Başvuruların çevrim içi yapılacağı yarışmaya katılmak isteyen yapımcı veya yönetmenlerin detaylı bilgi alabilmek için Canik Belediyesi web sitesinden veya sosyal medya hesaplarından iletişime geçebileceği bildirildi. 

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.