%30 ZAMYapılan sözleşme ile Tekkeköy imar inşaat işçilerine ortalama zam oranı %30 olurken, 52 günlük ikramiye hakkı elde edildi. Eski kadrolu işçilere ise birinci yıl yevmiyelere  %20 sosyal haklara %25 oranında zam yapıldı. İkinci yıl içinde aynı oranda zam verildi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR, Hizmet-iş sendikası Şube Başkanı Ziya Uzun ile toplu iş sözleşmesini imzaladı. Tekkeköy  Belediye Başkanı Hasan TOGAR “Tekkeköy  Belediyesi büyük bir aile, burada çalışan herkesi de ailenin bir ferdi olarak görüyorum. Amacımız aidiyet hissiyetini üst seviyelere taşıyıp hizmet etmek. İmzaladığımız sözleşme ile ortalama yaptığımız zam oranı şirket işçisine %30,  eski kadrolu işçiye ise %20 oranında zam yapıldı. Belediyemizin imkanlarını sonuna kadar zorladık bu şekliyle belediyemizin yükünü taşıyan işçi kardeşlerimin refah seviyesini yükseltmiş olduğumuza inanıyorum Allah hayırlı uğurlu etsin.”dedi.


 
Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya UZUN “Sendika olarak uzun süredir taşeronlarda çalışan arkadaşlarımızın mücadelesini verdik.mücadelemiz neticesinde Kanun Hükmündeki Kararname ile belediyelerin alt işverenlerinde çalışan kardeşlerimiz hem kamunun hemde yerel yönetimlerin bünyelerine geçmiş oldu. Buda bizlerin, hükümetimizin fedakarca gayretleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu devlet adamlığı sayesinde modern kölelik sisteminin son bulmasına sebep olmuştur.


 
Hizmet-İş ailesi olarak Tekkeköy Belediyesi ile masaya oturduk ve sözleşmemizi imzalıyoruz. İnşallah bu sözleşmemiz işçi kardeşlerimiz için güzel bir başlangıç olacak. Elbette ki bir sözleşmede bütün sorunları çözemezsiniz. ÇOK iyi bir başlangıç olduğunu kesinlikle söylemek isterim. Bu sözleşmede emeği geçen komisyon üyelerine  özellikle çok kıymetli belediye  başkanımız Hasan TOGAR’a yürekten teşekkür ediyorum.” diye konuştu.