doğa area cemre
 
5s dikey akın bilgi

Tekkeköy Belediyesi’nden Yangın Bölgesine Destek

Tekkeköy-Belediyesi'nden-Yangın-Bölgesine-Destek1
Daha Fazla Göster

Tekkeköy Belediyesi’nden Yangın Bölgesine Destek Tekkeköy Belediyesi Meclis Başkanvekili Aydın Karmil, üllkedeki orman yangınlarına değinerek, belediye olarak destek verdiklerini ve biran önce yangının son bulmasını temenni ettiklerini dile getirdi

Samsun’da 5 gündem maddesinin görüşüldüğü Tekkeköy Belediye Ağustos Ayı Meclis Toplantısı, belediyenin toplantı salonunda Meclis Başkanvekili Aydın Karmil başkanlığında yapıldı. Toplantıda görüşülen 5 gündem maddesinin tamımı oy birliği ile kabul edilerek daha kapsamlı görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

AW383898 01 scaled Ana ManşetAW383898 03 scaled Ana Manşet

 İZAHI MÜMKÜN DEĞİL
Meclis açılışında konuşan ve Türkiye’yi etkisi altına alan orman yangınlarına değinen Aydın Karmil, “Ülkemizi sıkıntıya, bunalıma, üzüntüye ve kedere sokan adeta ciğerlerimizi yakan orman yangınları ile mücadele ediyoruz. Yangınların sebebinde bir kasıt var ise neden olanları lanetliyoruz, şiddetle kınıyoruz. Çünkü insan hayatının devam edebilmesi için havaya, suya, oksijene ihtiyaç olduğu aşikar. Bütün canlıların da ormandan, havadan, sudan ve ağaçtan beslendiği de bir gerçek. Bu nedenle sadece ağaçların değil, ağaçlarla birlikte tüm canlı hayatını yok etme olayıdır bu. Onun için bu yangın söndürme işlerinde yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Yangınlarda hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet diliyoruz. Tekkeköy Belediyesi olarak biz de mücadeleye destek olma amacıyla yangın bölgesine araç yardımında bulunduk. Piknik yapma konusunda da vatandaşların biraz daha duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum. Sadece ülkemizde değil dünyanın neresinde olursa olsun bir ağacın yok edilmesi katliamdır. Bilerek ve kasten yapılırsa bunun izahı da mümkün değildir. İnşallah bu yangınlar, yaşadığımız son yangınlar olur temennisinde bulunuyorum” dedi.

AW383898 02 scaled Ana Manşet

Meclis toplantısında ayrıca Samsun Yeni Organize Sanayi Müteşebbis Heyetinde Tekkeköy Belediyesini temsil etmek amacıyla Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar asil üye, Mehmet Gürsoy ise yedek üye olarak seçildi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir