doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Tekkeköy Arkeoloji Vadisi’nde Çalışmalar Başladı!

vadide-calismalar-basladi-0511
Daha Fazla Göster

Tekkeköy Arkeoloji Vadisi’nde Çalışmalar Başladı! Tekkeköy Belediye Başkanı, Arkeoloji Vadisi’nde projelendirilen çalışmaların başladığını açıkladı

Karadeniz Bölgesi’nin ilk insan yerleşkesi olan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi’nde ahşap yürüyüş yolu, seyir terası ve diğer alanları içeren çalışmaların başladığını belirten Belediye Başkanı Hasan Togar, “Dev projemiz tamamlandığında yoğun bir ziyaretçi akını olan Arkeoloji Vadimize ilgi daha da artacak” dedi.

‘TURİZM MERKEZİ OLACAK’

Müjdeyi sosyal medya hesabından paylaşan Başkan Togar, “Karadenizdeki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadimizde projelendirdiğimiz ahşap yürüyüş yolu, seyir terası ve diğer alanları içeren çalışmalara başladık. Turizm açısından yeni bir pencere açacak olan dev projemiz tamamlandığında, yoğun bir ziyaretçi akını olan Arkeoloji Vadimize ilgi daha da artacak. Çalışmalarımız tüm donanımları ve peyzajıyla bittiğinde aynı zamanda alana ziyarete gelen yerli ve yabancı turist sayısında büyük bir artış sağlanacak ve bölgenin en önemli turizm merkezi olacağız” ifadelerini kullandı.

06 tekkekoy Foto Galeri 06 tekkekoy Foto Galeri

Ercan DİLAVER

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİ TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir