doğa calven cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Tehlike Devam Ediyor! Meteoroloji’den Uyarılar Peş Peşe: 9 Ağustos Pazartesi Samsun Hava Durumu

samsunda-uzman-isim-bugünü-isaret-etti-sel-uyarisi
Daha Fazla Göster

Tehlike Devam Ediyor! Meteoroloji’den Uyarılar Peş Peşe: 9 Ağustos Pazartesi Samsun Hava Durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumu tahminlerine göre, Samsun’da bugün (9 Ağustos Pazartesi) Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29 derece olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu çevreleri ile Kastamonu’nun kuzey ve Çorum’un güney kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Yağışların Samsun’un doğu kesimleri ile Ordu genelinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Kuzey ve batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerler ile kıyı kesimlerde yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Samsun’un doğu kesimleri ile Ordu genelinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, Su baskını, Yıldırım, Dolu yağışı, Yağış anında kuvvetli rüzgar, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

samsun hava durumu ic 0908 Samsun Hava Durumu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir