banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

11.07.2018, 09:47

Tatil önerileri

TATİL ÖNERİLERİ

Eğitim öğretimin ardından eğitimciler ve öğrenciler 2 ay sürecek bir tatile girdiler.

Eğitimin yorucu süreci nedeniyle iyi bir tatili hak ettiler. Diğer taraftan gelecek eğitim ve öğretimin başarı beklentilerinin yüksek olması önemli bir sorumluluğu da eğitimcilere yüklemektedir. Bu nedenle iyi bir tatil programı ile eğitimcilerin gelecek eğitim öğretime girmesini arzu ediyoruz.

İyi tatil için önerilerimiz;

  • Ortam değiştiriniz;

Mutlaka bulunduğunuz çevrenin dışına çıkın, il dışı tatil imkanı yoksa il içinde de olsa kısa süreli ortam değiştirin. İlimizde günü birlik güzel vakit geçirebileceğiniz mekanları önerebiliriz. Kızılırmak Deltası, Vezirköprü Kanyonu, Ladik Gölü, Terme Miliç Tesisleri, Doğu Park – Batı Park tesisleri, 19 Mayıs Sahil Tesisleri, Nebiyan Milli Parkı v.b. günü birlik hoşça vakit geçirebileceğiniz yerlerdir.

  • Spor – Egzersiz yapınız;

İnsanın gerek zihinsel gerek bedensel yenilenmesinin en etkili yolu spordur. Her yaşa uygun bedensel faaliyetler için ilimizde çok uygun spor tesisleri mevcuttur. Öğrenciler için özellikle yüzme-jimnastik-buz pateni-binicilik-basketbol-voleybol-futbol v.b yaz okulları önemli bir fırsattır. Eğitimciler için ise sabah akşam koşu – yürüyüşler ve egzersiz etkinlikleri ideal sporlardır.

  • Sosyal, kültürel aktivitelerle ilgileniniz;

Rutin iş hayatının dışında insanlarla tanışmak, sohbet etmek dinlenmek için iyi bir yoldur. Kısa kültür – gezi turları, sineme, tiyatro, konser, sanat aktiviteleri, eğitimcileri çalışma hayatının stresinden uzaklaştıracaktır.

  • Kitap okuyunuz;

Eğitimciler ve öğrenciler için tatilin en verimli geçirilmesi yöntemi tabi ki bol bol kitap okumadır. Eğlendiren, düşündüren, dinlendiren, öğreten en etkili araç kitap okuma… İlimizde bu yıl İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan “ Samsun için okuma vakti” bir sinerji oluşturdu. Kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılmasında son derece etkili olan kampanya yaz boyu artarak devam ettirilmelidir.

  • Ailenizi,akrabalarınızı ve yakınlarınızı ziyaret ediniz;

Özellikle öğretmenlerimiz çalışma hayatında ailelerini ihmal edip, yakınlarına vakit ayıramamaktadırlar. Bu nedenle tatiller aileler ile akraba ziyaretleri için önemli bir fırsat olur. Bu yaz Kurban Bayramı memleket ve akraba ziyaretleri vesilesiyle de amacına uygun olacaktır.

İş hayatında başarı için çalışmak kadar dinlenmekte önemlidir.Tatili güzel, verimli geçirerek eğitimcilerin ve öğrencilerin Eylül ayında yeni eğitim ve öğretime hazır, istekli olarak başlamaları temennisiyle…

İyi Tatiller…

NOT: Yeni açıklanan kabinede Milli Eğitim Bakanlığı’na Prof. Dr. Ziya Selçuk getirildi. Eğitim camiası içinden, eğitim sorunlarını ve çözüm önerilerini çok iyi bildiğini düşündüğümüz birisinin bu göreve getirilmesi eğitim camiasında memnuniyetle karşılandı. Hayırlı uğurlu olsun…

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 25 Ocak 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:45
Öğle 12:52
İkindi 15:25
Akşam 17:49
Yatsı 19:12