Tarihin Kara Lekesi! AK Parti’den 27 Mayıs Mesajı

ak-parti-27-mayis-mesaji
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarihin Kara Lekesi! AK Parti’den 27 Mayıs Mesajı AK Parti Samsun İnsan Hakları Birim Başkanı Mehmet Cem Yazgan, milletin darbeler ve darbeciler karşısındaki duruşuyla demokrasi düşmanlarına büyük bir ders verdiğini söyledi

AK Parti Samsun İnsan Hakları Birim Başkanı Mehmet Cem Yazgan, 27 Mayıs 1960 darbesinin 61. yıl dönümüne ilişkin,”27 Mayısların 12 Eylüllerin 28 Şubatların 15 Temmuzların tekrar etmeyeceğini her türlü vesayete karşı olan mücadelenizi kararlılıkla yürüteceğiz” dedi.

WhatsApp Image 2021 05 27 at 11.48.08 Ana Manşet

OYUNLARI BOZULDU

AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nda 27 Mayıs 1960 darbesinin 61. yıl dönümüne ilişkin basın toplantısı düzenlendi.

AK Parti Samsun İnsan Hakları Birim Başkanı Mehmet Cem Yazgan yaptığı açıklamada milletin darbeler ve darbeciler karşısındaki duruşuyla oyunları bozduğunu ifade etti.

WhatsApp Image 2021 05 27 at 11.48.09 Ana Manşet

ASKERİN NAMLUSU ÇEVRİLDİ

“27 Mayıs 1960 darbesi milli irade ile arasına perde çekenlerin, insanlığa demokrasi ve vicdanlara yönelik büyük bir ihaneti olarak hafızalara kazındı” diyen Yazgan, “1950 yılında, milli iradenin yüksek teveccühü ile dönemin tek parti zihniyetini geride bırakarak göreve gelen Menderes ve yol arkadaşları, kısa zamanda ortaya koydukları projelerle Türkiye’ye çağ atlatmıştır. Milletimizin manevi değerlerini Anadolu coğrafyasından silmeye çalışan CHP iktidarının anti demokratik uygulamalarının rafa kaldıran merhum Menderes bilhassa din ve vicdan özgürlüğü konusunda attığı adımlarla milletimizin gönlünde yer edinmiştir. Tek parti rejiminin en büyük adımlarından olan, Türkçe ezanı özüne döndürerek, Anadolu’nun özlemini gidermiştir. Ancak vatanın yararına olan bu gidişatın önünü tıkamak isteyenler, türlü yalan ve iftiralarla algı oluşturarak 1960’ta askerin namlusunu Çankaya’ya çevirmişlerdir” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 05 27 at 11.48.10 Ana Manşet

MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Yazgan her türlü vesayete karşı olan mücadelelerini sürdüreceklerini belirterek şunları söyledi: “Millet iradesine savaş açan, milli ve manevi değerleri yok etmeye odaklı zihniyet, demokratik yönetime, anti demokratik yöntemlerle seçilmiş yöneticileri tutuklamış, mizansen yargılamalarla hukuk dışı şekilde dar ağacına göndermiştir. Hayatlarına son verilen yalnızca milletin vekilleri değil bilakis demokrasi ve milli iradeye olan inançlarıyla Türk milleti olmuştur. Üzerinden yıllar geçse de söz konusu darbeci zihniyetin varlığı devam etmiştir. En son 15 Temmuz’da da benzer bir senaryo sahneye koyulmuştur. Ancak milletimiz darbeler ve darbeciler karşısındaki duruşuyla bu kez oyunları bozmuştur. Millete ve hizmete sevdalı kadrolarla Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye demokrasi düşmanlarına en büyük dersi vermiştir. Milletimizin ferasetiyle ülkemize en kara günleri yaşatanlar, tarihin tozlu raflarına, en karanlık günlere tanık olan Yassıada ise tarihe gömülerek bugün Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak mührünü tarihe derc etmiştir. 27 Mayısların 12 Eylüllerin 28 Şubatların 15 Temmuzların tekrar etmeyeceğini her türlü vesayete karşı olan mücadelemizi kararlılıkla yürüteceğiz.”

Mustafa İNAN


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir