ALPER GEZERAVCI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU 

Türkiye'nin uzaydaki ilk astronotu Alper Gezeravcı, Samsun Üniversitesi öğrencileriyle canlı bağlantı kurarak uzay istasyonunun işleyişi, teknik özellikleri ile uzayda yaptığı bilimsel deneyler hakkında bilgiler paylaştı. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Gezeravcı, uzayda karşılaştığı zorluklar ve Dünya'ya bakmanın verdiği hissiyat gibi konulara değindi. Uzayın sınırsız keşif alanı olduğunu ve gençlerin bu alanda kariyer yapmalarının öneminin altını çizdi.

Resim

ATASEVER DE SORULARI YANITLADI 

Yakın zamanda  yörüngealtı uçuşuna katılacak olan ikinci astronot Tuva Cihangir Atasever de Ballıca Kampüsü'nde öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Resim

VALİ TAVLI: "HAYALLER İÇİN SINIR YOK"

Programda konuşan Samsun Valisi Orhan Tavlı,  "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve aziz Türk milletinin bir mensubu olarak onur, gurur ve şeref duyduğumu ifade etmek istiyorum. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz için sınır yoktur. Türkiye'nin ve Atatürk milletinin yolu açık olsun." dedi. 

Resim

BAKAN YARDIMCISI YOZGATLIGİRL: "DAHA AYDINLIK BİR GELECEĞE DOĞRU"

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil, “Hep birlikte, bilim ve teknolojinin ışığında daha aydınlık bir geleceğe doğru ilerleyeceğiz.” diyerek, Samsun Üniversitesinde gençlerle olan buluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Resim

REKTÖR AYDIN: "GURUR VE MUTLULUK YAŞIYORUZ"

Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ise, "Samsun Üniversitesi olarak şu an Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görev yapan ilk astronotumuz Sayın Alper Gezeravcı ile canlı bağlantı yapmak üzere seçilmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz." dedi. 

Resim

Tekkeköy Belediye Başkanı ve YRP Başkan adayı Hasan Togar: "31 Mart'ta tarih yazacağız" Tekkeköy Belediye Başkanı ve YRP Başkan adayı Hasan Togar: "31 Mart'ta tarih yazacağız"

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.