doğa calven cemre
5s izosam Mega Halı

Taraftar Müjdat Gürsu’yu unutmadı

samsunspor-21-hazıran1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Taraftar Müjdat Gürsu’yu unutmadıSamsunspor formasını giyerken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Müjdat Gürsu, İstanbul Samsunsporlular Derneği’nde anıldı

samsunspor taraftar 21 haziran 2 Samsunspor samsunspor 21 haziran1 Samsunspor

ADI YAŞATILDI
21 Haziran 1994 günü geçirdiği trafik kazası sonucunda 23 yaşındayken hayata veda eden Samsunspor’un ve Ümit Milli takımın eski futbolcularından Müjdat Gürsu vefatının 27. yılında da unutulmadı. Samsunsporlu taraftarların her zaman saygı ve özlemle andıkları Müjdat Gürsu için İstanbul Samsunsporlular Derneği’nde bir anma etkinliği düzenlendi. Dernekte özel olarak hazırlanan maç seyretme odasına Müjdat Gürsu’nun adı verildi.

ASLA UNUTMAYACAK
Dernekte düzenlenen törene Müjdat Gürsu’nun ağabeyi Müfit Gürsu ile yeğeni Mehmet Gürsu da katıldı. Dernek başkanı Ali İhsan Hasanpaşaoğlu yaptığı açıklamada, Müjdat Gürsu’nun çocukluk kahramanlarından birisi olduğunu ve Gürsoy’un İstanbullu olmasının da etkisiyle İstanbul Samsunsporlular Derneği’nde adına özel bir seyir odası oluşturulduklarını belirtti. Hasanpaşaoğlu, “Aile ile olan irtibatlarını yıllardır devam etmekte. Samsunsporlular Müjdat’ı asla unutmayacaklar” dedi.

samsunspor taraftar 21 haziran 4 Samsunspor

 

AYRI BİR YERİ VAR
Müjdat Gürsu’nun ağabeyi Müfit Gürsu ise, Samsunspor’un ve taraftarlarının kendileri için ayrı bir yeri olduğunu, aradan geçen uzun yıllara rağmen kardeşinin hatırasını yaşattıklarını, bu anlamda dernekteki merasimin de kendilerini çok duygulandırdığını ifade etti. Ardından yönetim kurulu üyelerinden Hakan Şencan, Gürsu ailesine dernek tarafından hazırlanan ve içinde Müjdat Gürsu’nun oynadığı yılların ve fotoğrafların da bulunduğu “Kısa Samsunspor Tarihi” adlı kitabı hediye etti. Dernek üyelerinin ve Gürsu ailesinin anlattıkları hatıralar ise törene ayrı bir anlam kattı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir