Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), KYK'larda ücretsiz konaklama imkanı sunan "Seyahatsever" projesi için başvuruların açıldığını resmen duyurdu. 8 Temmuz ile 25 Ağustos tarihleri arasında geçerli olacak bu proje çerçevesinde, 18-30 yaş arası gençler KYK yurtlarında maksimum 5 gün boyunca ücretsiz konaklama fırsatına sahip olacaklar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan 2024 GSB Seyahatsever projesi, gençlerin Türkiye'yi keşfetmeleri ve yaz dönemini KYK yurtlarında ücretsiz olarak geçirmeleri için bir fırsat olarak sunuluyor. Proje çerçevesinde, özellikle deprem bölgesi hariç illerde bulunan 1 kız ve 1 erkek yurdu gençlere hizmet vermeye başlayacak.

DETAYLAR BELLİ OLDU

Başvuruların nasıl yapılacağına dair detaylar ise belli oldu. Konaklama için başvurular, rezervasyon yapılacak yurda en az bir gün öncesinden 444 0 472 (ALO GSB) numarasını arayarak isim, soyisim ve T.C. kimlik numarası ile yapılması gerekiyor.

Seyahatsever projesi ile gençlerin Türkiye'nin çeşitli bölgelerini keşfetmeleri ve kültürel deneyimler yaşamaları amaçlanıyor. Öte yandan projenin amacı, gençlerin yaz tatillerini KYK yurtlarında ücretsiz konaklayarak değerlendirmelerini sağlamak ve bu süreçte yeni dostluklar kurmalarına olanak tanımak olarak gösterildi.

Birçok kişiyi etkileyecek karar: SGK'nın uygulaması resmen sona eriyor Birçok kişiyi etkileyecek karar: SGK'nın uygulaması resmen sona eriyor

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: KAMU SON HABER