doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Tam Kapanmada Siteler Hakkında Merak Edilenler

tam-kapanmada-siteler-hakkinda-merak-edilenler
Daha Fazla Göster

Tam Kapanmada Siteler Hakkında Merak Edilenler Samsun Yapı Yönetim Kurucularından Hasan Öner Bülbül, İçişleri Bakanlığı tarafından site yöneticilerine verilen görev ile ilgili merak edilenleri açıkladı

Samsun Yapı Yönetim Kurucularından Hasan Öner Bülbül, İçişleri Bakanlığı tarafından tam kapanma sürecinde site yönetimlerine sorumluluk verildiğini hatırlatarak, koronavirüs tedbirlerinin uygulanmasını sağlama ve özellikle çocukların ve gençlerin ikametlerine dönmeleri konusunda uyarma görevi verildiğini söyledi.

tam kapanmada siteler hakkinda merak edilenler Ana Manşet

EN İYİ ŞEKİLDE UYGULUYORUZ

İçişleri Bakanlığı’nın genelge ile yöneticilere böyle bir görev ve sorumluluk veremeyeceğini belirten Bülbül, “Kanundan kaynaklanmayan bir sorumluluk genelge ile getirilemez. Bir yönetici, Yönetim Planı (YP) ve Genel Kurul (GK) kararına göre hareket etmek zorundadır. Samsun Yapı Yönetim olarak, pandemi dönemine ilişkin olarak GK’da yöneticiyi ilgilendiren bir karar alındıysa; yönetici buna uygun davranmak zorundadır. Pandemi yasakları ile her türlü bilgi ve belge sitelerimizde ve apartmanlarımızda paylaşılmaktadır. İçişleri Bakanlığımız ve İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun virüsün yayılmasını engellemek amacıyla aldığı önlemleri en iyi şekilde uyguluyoruz” dedi.

04 samsun yapi yonetim haber ilan 2 Ana Manşet

ORTAK ALANLAR KAPATILABİLİR

KMK’nın 35. maddesine göre yöneticilerin, devletin pandemi nedeniyle aldığı önlemleri dikkate almak ve gereğini yapmak zorunda olduklarını kaydeden Bülbül, “Örneğin sitedeki sosyal tesis, kafeterya, basket sahası, çocuk parkı gibi ortak alanların kullanımının yasaklanması durumunda, buraların kullanılmasına izin verilmemesi gerekir. Komşuluk hukuku gereği herkesin kurallara uygun davranması gerekir. Yöneticinin kurallara aykırı davrananlara doğrudan müdahalesi istenmeyen olaylara yol açabilir. Kamunun kendi sorumluluğunu site yönetimine bırakması bu açıdan doğru değildir. İhlalde ısrar edilmesi halinde ilgili kurumlara bilgi vermek en doğru yol olarak gözükmektedir” diye konuştu.

FARKLI YORUMLANABİLİYOR

“Pandemi tedbirlerine dönük olarak farklı kurumlarca genelgelerdeki ifadeler çoğu zaman açık net ve anlaşılır olmaktan uzak farklı yorum ve uygulamalara neden olmaktadır” ifadelerini kullanan Bülbül şunları söyledi, “Bu konuda her sitenin özelliğine göre karar verilmeli. Bina ve insan kalabalığı fazla değilse yürüyüş alanları varsa, herkes aynı anda çıkıp kalabalık gruplar halinde toplanmıyorsa, yasak olmadığını düşünüyorum. Markete gitmenin yasaklanmadığı da düşünülürse bu kurallara uyularak, site bahçesinde 10-15 dakika yürünebilir. Genelgede, ikametgahının önü ile sınırlı olmak kaydıyla evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere site sakinlerinin dışarı çıkabilmelerine izin verilmiştir.”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 6 ay önce

  Tebrik ederim faydalı bir bilgilendirme olmuş

 2. 6 ay önce

  Kapanma sürecinde evlerde iyice bunaldık. Özellikle çocuklarımız. Sitenin bahçesine de çıkartamayacaksak çocukları ne yapacağız. Devletin bu duruma bir çare düşünmesi lazım.

 3. 6 ay önce

  Bilgileriniz için teşekkürler, işini iyi yapmaya çalışan şirketlerden biri, herkes yaşadığı yerde kurallara uymalı

 4. 6 ay önce

  Haber değeri olmayan sadece reklam…