Tam Kapanmada Camiler Açık mı? Cuma Namazı Kılınacak mı? 7 Mayıs 2021

Tam Kapanmada Camiler Açık mı... cuma namazı kınılacak mı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tam Kapanmada Camiler Açık mı? Cuma Namazı Kılınacak mı? 7 Mayıs 2021 29 Nisan 2021 tarihinde başlayıp 17 Mayıs’a kadar sürecek olan tam kapanmada, camilerin açık olup olmadığı ve namaz kılınıp kılınmayacağı merak ediliyor. İşte cevabı…

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma namazı camilerin açık olup olmadığı konusuyla ilgili açıklama yaptı.

BUGÜN CUMA NAMAZI KILINACAK MI? 7 MAYIS 2021

Bugün camilerin açık olup olmadığı namaz ibadetlerini idrak edecek olanların gündemine geldi. Sokağa çıkma yasağının olduğu tam kapanma dönemi hakkında açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tam kapanma sürecinde teravih hariç camilerde cemaatle namaz kılınacağını açıkladı. Başkan Erbaş, 29 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde uygulanacak tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirtti.

tam kapanmada cuma namazi kilinacak mi 30 nisan da cuma namazi serbest mi cuma kilinacak mi 1619764221 Ana Manşet

DİYANET’TEN TAM KAPANMADA CUMA NAMAZI AÇIKLAMASI

“Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor. Şu bir yıldır defalarca sokağa çıkma kısıtlamaları yaşadık. Şimdi 17 gün sürecek bir tam kapanma yaşıyoruz. Ne olur milletimiz, bu fedakarlığı madem yapıyoruz, çok titiz davranalım, dikkat edelim. Mesafeye, tedbirlere, maskeye, mesafeye, temizliğe ve diğer tedbirlere riayet edelim. Bütün kardeşlerimize buradan tavsiye ediyorum, rica ediyorum. Bu hastalıktan bir an önce kurtulalım inşallah.”

samsunun bafra ilcesinde tum yurtta oldugu gibi no 1590758119430 Ana Manşet
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir