doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Tam Kapanma Devam Edecek Mi? 19 Mayıs Yasak Var Mı?

Kavak'ta Tam Kapanma Denetimi
Daha Fazla Göster

Tam Kapanma Devam Edecek Mi? 19 Mayıs Yasak Var Mı? Tam kapanmada son yaklaşılırken vatandaşlar kısıtlamanın uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyor. Tam kapanma ve sokağa çıkma yasağının ne zaman biteceği için gözler şimdi Kabine Toplantısı’nda. İşte milyonları ilgilendiren Sokağa çıkma yasakları ne zaman bitecek? sorusunun yanıtına yönelik ayrıntılar.

Yasaklar bitti mi ve kısıtlama ne zaman bitiyor sorusu gündemde yer alıyor. 17 Mayıs’ta tam kapanma devam edecek mi sorusu, daha önce yapılan açıklamaların akabinde gündemde yer almaya devam ediyor. 26 Nisan tarihli Kabine Toplantısı sonrasında 17 Mayıs tarihine kadar devam edeceği açıklanan tam kapanma sürecinin 19 Mayıs’a kadar devam edip etmeyeceği konusu, gündemdeki hususlar arasında yer alıyor. İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

YASAKLAR KALKACAK MI?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimini uygulamaya başlayacaklarını ve bu konudaki detayları kabine toplantısının ardından paylaşacaklarını belirterek, “Niyetimiz mayıs ayı sonuna kadar nispeten ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmektir. Haziran ayıyla birlikte günlük hayatı daha da rahatlatacak şekilde tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz.” dedi.

17-18-19 MAYIS’TA YASAK DEVAM EDECEK Mİ?

‘Tam kapanma sonrası normalleşme nasıl olacak?’ sorusunu yanıtlayan Bakan Soylu, “17 Mayıs 05.00’e kadar bu tedbirlerimiz geçerli. Merak etmeyin, 17 Mayıs 05.00’ten sonra Bilim Kurulu var, Sağlık Bakanlığımız var, ardından kabinemiz var. Daha sonra ne olacağını vatandaşımızla paylaşırız. 17 Mayıs sabahını hep birlikte bir görelim inşallah” demişti.

TAM KAPANMA DEVAM EDECEK Mİ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Ramazan Bayramı’na ilişkin mesaj paylaşmış vemesajında “Büyük bölümünü evlerimizde geçirdiğimiz bir ayın sonunda kısıtlamaların kademeli olarak kalkacağı günlere ulaşıyoruz. Doyasıya kucaklaşacağımız bayramların hasretiyle Bayramınızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kademeli normalleşme planını açıklamasının beklendiği Kabine Toplantısı’nın 17 Mayıs pazartesi günü yapılacağı biliniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik toplantının ardından normalleşme planını duyuracak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir