doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Sürücülerin Dikkatine! Samsun’da Hız Sınırı Değişti

Sürücülerin Dikkatine! Samsun’da Hız sınırı Değişti565
Daha Fazla Göster

Sürücülerin Dikkatine! Samsun’da Hız Sınırı Değişti Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada Samsun’un genelinde bulunan bulvar ve kavşaklarda ki hız sınırlarının değiştirildiğini duyurdu

WhatsApp Image 2021 09 30 at 18.25.53 Ana Manşet

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Türkiye’de meydana gelen trafik kazalarının yüzde 40’ın hız ihlali sonucu meydana geldiği belirtilerek, bulvar ve kavşaklardaki hız sınırlarının değiştirildiği duyuruldu.

SAMSUN’DA TRAFİK KAZALARI, ‘HIZ KAYNAKLI’
Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan açıklamalarda şu detaylara yer verildi: Kazalarının yaklaşık yüzde 40,4’ü hız ihlali sonucu meydana gelmekte, ölüm ve yaralanma nedenlerinin başında da kazalardaki çarpışma şiddetinin artmasına neden olan aşırı hızlı araç kullanma faktörü gelmektedir. Hız kaynaklı kazaların önlenmesine ilişkin sabit ve seyir halinde kullanılan mobil radar araçlarının yapmış oldukları denetim faaliyetleri kazaların önlenmesinde önemli ve etkin bir rol oluşturmaktadır. İlimizde meydana gelen trafik kazalarının da önemli bir kısmının hız kaynaklı, yoldan çıkma ve devrilme veya önünde seyreden veya duran bir araca çarpma şeklinde meydana geldiğinden, karayolları Trafik Kanunu’nun 100’üncü maddesinde aksine bir karar alınmamışsa yerleşim yeri içinde hız sınırı 50 kilometre olarak belirlenmiş, bununla birlikte UKOME’nin muhtelif tarihlerde almış olduğu kararlar ile ilimizdeki bazı güzergahların hız limitleri düzenlenmiştir” denildi.

WhatsApp Image 2021 09 30 at 18.25.53 1 Ana Manşet

60 İLE 82 KİLOMETRE ARASINDA DEĞİŞTİRİLDİ
Samsun’da hız limitlerinin değiştirildiği yerler şu şekilde açıklandı:
“Ankara-Ordu yolu Adalar Mevkii ile Tekkeköy Selyeri Kavşağı arası- Anadolu Bulvarı – Sinop yolu OMÜ köprülü kavşağı ile Taflan beldesi arası otomobil, minibüs, kamyonet türü araçlar 82 kilometre otobüs, kamyon, çekici türü araçlar ise 70 kilometre, Atatürk Bulvarı, Belediye evleri kavşağı ile DLH kavşağı arası otomobil, minibüs, kamyonet türü araçlar 60 kilometre, Atatürk Bulvarı DLH Kavşağı ile OMÜ üst geçit arası otomobil, minibüs, kamyonet türü araçlar kilometre, Recep Tayyip Erdoğan bulvarı, Yeşilkent kavşağı ile Abdullah Gül Bulvarı kavşağı arası otomobil, minibüs, kamyonet türü araçlar kilometre otobüs türü araçlar otobüs türü araçlar 60 kilometre’dir” açıklamasında bulunuldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Merhaba,Atatürk Bulvarı DHL kavşağı Omü kavşağı otomobil hız sınırını yazmayı unutmuşsunuz,kaç km olduğunu belirtirseniz seviniriz Teşekkürler