baskaynak Final Okulları cemre
 
5s dikey çarsan HRS Ajans

 Süper Besin Seçildi… Kolesterolü 4 Haftada Yok Ediyor, Kalp Krizi Ve Felci Önlüyor! 

featured

 Süper Besin Seçildi… Kolesterolü 4 Haftada Yok Ediyor, Kalp Krizi Ve Felci Önlüyor!  Kaliforniya’da yapılan bir araştırma sonrası üzüm “süper yiyecek” seçildi. Uzmanlar, üzüm tüketiminin, güçlü bir bağışıklık sistemi için gerekli olduğu düşünülen bağırsaktaki bakteri çeşitliliğini önemli ölçüde artırdığını saptarken kolesterolü sadece dört haftada düşürdüğünü ortaya çıkardı.

UZUM 7 Sağlık

Kalp krizini ve felci önlüyor, faydaları say say bitmiyor. Bağırsak bakterileri üzerinde faydalı, kolesterolü düşürüyor. Kan şekeri düzeylerini ve kan basıncı düzeylerini azaltabiliyor, kronik iltihabı azaltıyor. Tam bir antioksidanlar deposu. İşte dört haftada birçok hastalığı yok eden mucizevi besin…

Ayrıca üzüm, kan şekeri düzeylerini ve kan basıncı düzeylerini azaltıp kontrol etmeye yardımcı olurken kalp hastalığı için başka bir risk faktörü olan kronik iltihabı da azaltıyor.

UZUM 5 Sağlık

Faydaları saymakla bitmeyen üzüm kalp krizi ve felci önlediği için “süper yiyecek” seçildi. Kaliforniya’daki araştırmacılar yapılan bir araştırmada katılımcılara günde 46 gram üzüm tozu yani 2 porsiyon üzüm verdiler.

Araştırma sonucunda üzüm tüketiminin, güçlü bir bağışıklık sistemi için gerekli olduğu düşünülen bağırsaktaki bakteri çeşitliliğini önemli ölçüde artırdığı tespit edildi.

UZUM 6 Sağlık

FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Yapılan araştırmada üzümün bağışıklık sistemini güçlendirdiği ortaya çıkarken kanımızdaki atardamarları tıkayabilen ve kalp hastalığına yol açabilen yağ benzeri madde olan kolesterol seviyelerini önemli ölçüde azalttığı da görüldü.

Üzüm yemenin ayrıca kolesterolü metabolize etmede veya işlemede ayrılmaz bir rol oynayan safra asitlerinin seviyelerini düşürdüğü bulundu.

Üzüm ve elma gibi diğer meyvelerin, iyi dolaşım için kan damarlarını sağlıklı ve esnek tutan, bitkilerde doğal olarak bulunan organik bileşikler olan polifenoller adı verilen antioksidanları içerdiği uzun zamandır bilinmektedir.

UZUM 4 Sağlık

Polifenoller ve diğer “fitokimyasallar” ayrıca kan şekeri düzeylerini ve kan basıncı düzeylerini azaltabilir ve kontrol etmeye yardımcı olabilir ve kalp hastalığı için başka bir risk faktörü olan kronik iltihabı azaltabilir.

Yeni çalışma, Los Angeles California Üniversitesi’nde bir beslenme uzmanı ve tıp profesörü olan Zhaoping Li tarafından yönetildi ve Nutrients dergisinde yayınlandı.

Konuyla ilgili Profesör Li, “Üzümlerin bağırsak bakterileri üzerinde faydalı bir etkisi olduğunu bulduk, bu harika bir haber, çünkü sağlıklı bir bağırsak sağlık için kritik öneme sahip” dedi. Ayrıca Li: “Bu çalışma, kolesterolü düşürülmüş üzümlerin kalp sağlığına faydalarını pekiştirirken, bilgimizi derinleştiriyor ve üzümlerin sağlığa olan faydalarının kapsamını genişletiyor.” ifadelerine yer verdi.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.