Suat Kılıç, Cemiyet’te! ‘Samsun Bu Mesleğin Hakkını Veren Ender İllerden’

Suat Kılıç, Cemiyet'te! Samsun Bu Mesleğin Hakkını Veren Ender İllerden
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Suat Kılıç, Cemiyet’te! ‘Samsun Bu Mesleğin Hakkını Veren Ender İllerden’ Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’nde yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarıyla buluştu

Eski Gençlik ve Spor Bakanı, 22, 23 ve 24’üncü dönemler TBMM Samsun milletvekili Suat Kılıç, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyeleri ile basın mensuplarıyla bir araya gelen Suat Kılıç, “Samsun, gazetecilik mesleğinin hakkını veren ender illerimizden biridir” dedi.

WhatsApp Image 2021 06 11 at 15.37.51 Ana Manşet

YEREL MEDYA ÜZERİNE SOHBET

Eski Bakan Suat Kılıç, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’nde Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri Muammer Dilber, Okan Aralan, Mehmet Gençali, ASGD Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk ve Yaşar Aslan ile bir süre görüştü. Türkiye Spor Yazarları Derneği Samsun Şube Başkanı Avni Demir ile Anadolu Ajansı (AA) Bölge Müdürü İsa Sansar’ın da yer aldığı ziyarette, yerel medyanın sorunları başta olmak üzere güncel konular üzerine sohbet edildi.

SAMSUN’DA GAZETECİLİK GELENEĞİ

Kendisi de eski bir gazeteci olan Suat Kılıç, Samsun’da güçlü bir basın yayın ağı olduğunu belirterek, “Samsun, çok uzun yıllardan beri gazetecilik mesleğinin layıkıyla yapıldığı, bu mesleğin hakkını veren ender illerimizden birisi olmuştur. Samsun’da kökleri geçmişe dayanan yerel medya geleneği, bugün de, bir çok zorluklar içerisinde de olsa varlığını sürdürmektedir. Bu durum Samsun’umuz için, hepimiz için çok önemlidir” dedi.

66 Ana Manşet

‘HER ZAMAN BAŞIMIZIN TACI’

Gazetecilik mesleğinin günümüzün en dinamik mesleklerinden birisi olduğuna dikkati çeken Suat Kılıç, “Bilgilendirme ve aydınlatma misyonlarıyla gazetecilik, toplumu daima diri tutan bir meslektir. Gazeteci arkadaşlarımızın bu çok önemli kamu görevini yerine getirken fedakarca çalıştıklarını yakından bilen birisiyim. Yaşadığı şehrin, bölgenin, ülkesinin menfaatlerini gözeterek doğru ve ilkeli gazetecilik yapanlar, her zaman baştacı edilmişlerdir. Gazetecilik mesleğinin bundan sonraki süreçte de, var olan sorun ve sıkıntılarını da geride bırakarak, ağırlığını ve önemini koruyacağına inancım tamdır” diye konuştu.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir