banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Yalovalı Engelliler Bocce Bowling Oynadı

Yalova’da, engelli vatandaşlar bocce bowling ile tanıştı.Sipastik Engelliler Federasyonu ile Bocce Bowling ve Dart Federasyon’u öncülüğünde Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Yeni Yaşam Engelliler Derneği’nin düzenlediği...

SPOR 15.04.2014, 17:20
Yalovalı Engelliler Bocce Bowling Oynadı
banner1343
Yalova’da, engelli vatandaşlar bocce bowling ile tanıştı.

Sipastik Engelliler Federasyonu ile Bocce Bowling ve Dart Federasyon’u öncülüğünde Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Yeni Yaşam Engelliler Derneği’nin düzenlediği etkinlikte Yalovalı engelliler bocce bowling oynama fırsatı buldu. Cumhuriyet Meydanı'ndaki gösteri maçını Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Gençlik Spor Kulübü Başkanı Gencer İlhan da izledi.

İlhan, “Kulübümüz ile Yeni Yaşam Engelliler Derneği ortaklığında düzenlenen bu organizasyonu Yalova’da ilk kez gerçekleştiriyoruz. Kulüp olarak bu branşın tescilini yaptırdık. İlk hedefimiz 9 Mayıs 2014 tarihinde Kocaeli’nde düzenlenecek olan müsabakalarda 3 ya da 4 sporcu ile mücadele etmek. Bugün yapılan tanıtım maçı sonrasında mevcut sporcularımızla birlikte gerekli malzemeler temin edildikten sonra antrenmanlarımıza başlıyoruz. Yeni Yaşam Engelliler Derneği öncülüğünde hayata geçirdiğimiz bu projeye Spor İl Müdürlüğü olarak biz elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız. Bu branşta Yalova’da bir ilki başlattık ve bundan sonrada daha değişik branşlarda engelli sporcularımıza hizmet edeceğiz. Engelli sporcuların en kolay oynayabilecekleri pratik bir oyun. Yalova’nın dışında diğer illerde de bu organizasyon yapılıyor. 2001 yılında Türkiye’ye giriş yapan bocce bowling branşının 2005 yılında federasyonu kuruldu. Engelliler ile Bocce Bowling ve Dart Federasyonları’nın asıl amacı 2016 yılında düzenlenecek olan Paralimpik Oyunları’nda bu branşta mücadele etmek. Bizimde hedefimiz bu süreye kadar milli takıma sporcu kazandırmaktır” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
12°
açık
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59