banner1223

Telles: "en Büyük Hayalim Dünya Kupası'nda Forma Giymek"

Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Alex Telles, en büyük hayalinin Dünya Kupası'nda forma giymek olduğunu söyledi.Sarı-kırmızılı takımın genç futbolcusu Alex Telles, Avusturya kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.Yeni...

Telles:
banner1227
Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Alex Telles, en büyük hayalinin Dünya Kupası'nda forma giymek olduğunu söyledi.
Sarı-kırmızılı takımın genç futbolcusu Alex Telles, Avusturya kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Yeni sezonda iyi bir Alex Telles izletmek istediğini dile getiren genç futbolcu, “Geçen sene geldiğimde de oynayarak gelmiştim ama yeni transfer olunca takımla daha fazla zaman geçirmeniz gerekiyor. Adaptasyonu çabuk aşmak için. Geçen sene o şansı bulamadım ama kendimi iyi hissettiğim zaman kapasitemi biliyorum. Şimdi de ligin başlamasına uzun zaman var fiziksel olarak kendimi hazırlayabilecek zamanım var. İyi bir Alex Telles izletebileceğimi düşünüyorum” diye konuştu.
"BU SEZON ŞAMPİYONLUĞUN AYRI BİR ÖNEMİ VAR"
Bu sezon 4. yıldızı takma şansları olduğu için daha ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade eden Brezilyalı futbolcu, “Bu sezon şampiyonluğun ayrı bir önemi var. Yeni sezona iyi hazırlanıyoruz. Fiziğim ve sağlığım iyi olduğu zaman kapasitemin ne olduğunu biliyorum. En iyi şekilde hazırlanarak sezona hazır bir şekilde girmek istiyoruz” dedi.
"ALMANYA ŞAMPİYONLUĞU HAK ETTİ"
Brezilya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası’nı değerlendiren genç futbolcu, “Brezilya’nın şampiyon olmasını istiyordum tabii ki. Ancak Almanya Dünya Kupası’nda şampiyonluğu hak etti. Almanya turnuva boyunca iyi oynadı” şeklinde konuştu.
Galatasaray’ın bir diğer Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo’nun Dünya Kupası’nda yer alması gerektiğini savunan Telles, “Melo gösterdiği performansla Dünya Kupası’nda olmayı hak etmişti. Galatasaray’da önemli işlere imza attı. Takıma önemli katkı sağlayabilirdi. Ben de önümüzdeki 4 sene iyi işler yaparak Brezilya Milli Takımı’nda yer almak istiyorum. En büyük hayalim Dünya Kupası’nda forma giymek” dedi.
"PRANDELLİ İLE İYİ İŞLER YAPACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM"
Prandelli’nin dünya çapında bir teknik direktör olduğuna dikkat çeken Telles, “Prandelli çok üst düzey bir teknik adam. Onunla iyi işler yapacağımızı düşünüyorum. Mancini savunma yapmayı daha çok seven bir teknik adamdı. Onunla savunma yönümü geliştirmeye başlamıştım. Ben ileri çıkan ve orta yapmayı seven bir sol bekim” diye konuştu.
Yabancı kuralının serbest olmasının kulüpler için daha faydalı olacağını belirten Telles, “Yabancı kuralının serbest olması daha iyi olur ama karara saygı duymamız gerekiyor. Takım olarak herkesin en üst seviyede olması gerekiyor. Yabancı ya da Türk oyuncu fark etmiyor. Hedefimize ulaşmak için hepimiz hazır olmalıyız” sözlerini sarf etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148