banner1571

banner1567

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

Red Bull Illume’dan Hazal Nehir’e büyük ödül

DÜNYANIN EN BÜYÜK AKSİYON VE MACERA SPORLARI FOTOĞRAF YARIŞMASI OLAN RED BULL ILLUME’DE HAZAL NEHİR VE RED BULL FOTOĞRAFÇISI NURİ YILMAZER’İN PROJESİ OLAN 'HAZAL NEHİR’İN HAYALİNDEKİ PARKUR', HEM GENEL KLASMANDA HEM DE HOMEWORK KATEGORİLERİNDE BİRİNCİ OLDU.

SPOR 31.07.2020, 14:08
12
Red Bull Illume’dan Hazal Nehir’e büyük ödül

Dünyanın en büyük aksiyon ve macera sporları fotoğraf yarışması olan Red Bull Illume’de Hazal Nehir ve Red Bull fotoğrafçısı Nuri Yılmazer’in projesi olan ’Hazal Nehir’in Hayalindeki Parkur’, hem genel klasmanda hem de homework kategorilerinde birinci oldu.

Dünyanın en önemli fotoğraf yarışmalarından biri olarak gösterilen Red Bull Illume’da 2020 yılının şampiyonları belli oldu. Dünyanın dört bir yanından gelen binlerce fotoğrafın, videonun ve instagram hikayesinin yarıştığı mücadelede jüri, katılımcıları 5 kategoride değerlendirdi. Homework, Throwback, Unseen, Storytale ve Instagram hikayesi kategorilerindeki yarışmada Red Bull sporcusu Hazal Nehir ve Red Bull fotoğrafçısı Nuri Yılmazer’ın projesi Hazar Nehir’in Hayalindeki Parkur, iki dalda mutlu sona ulaştı. Homework kategorisinde yarışmaya katılan Hazal Nehir’in Hayalindeki Parkur, hem bu kategorinin video bölümünde hem de genel klasmanda aynı bölümde birinciliği elde etti.

Birinciliğe ulaşan videoda, Türkiye’nin ilk kadın parkur sporcusu olan Hazal Nehir, kartondan kopyasıyla evinde parkur yapıyordu. Nuri Yılmazer’in çekimlerini stop motion tekniği ile gerçekleştirdiği ve toplamda 1026 tane karton Hazal Nehir kopyasının kullanıldığı videonun çekimleri 6 gün sürmüştü.

Yorumlar (0)