banner1313

banner1300

banner1334

Messi'ye 3 ay futboldan men cezası verildi! İşte sebebi

Copa America için “Bu turnuva Brezilya’nın kazanması için ayarlanmış” diyen Arjantinli futbolcu Lionel Messi'nin 3 ay boyunca tüm maçlardan men edildiği ve 50 bin dolar para cezasına çarptırıldığı öğrenildi.

SPOR 03.08.2019, 11:59 03.08.2019, 12:04 abrp
Messi'ye 3 ay futboldan men cezası verildi! İşte sebebi

Barcelona’nın ünlü yıldızı Lionel Messi, ülkesi Arjantin'in milli takım formasını giydiği Copa America'da (Güney Amerika Futbol Şampiyonası) usulsüzlük yapıldığı şeklindeki yorumları sebebiyle uluslararası futbol müsabakalarından üç ay süreyle men edildiği öğrenildi.

Brezilya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Copa America 2019'da Şili'yi 2-1 yenerek üçüncü olan Arjantin'de yıldız futbolcu Lionel Messi'nin maç sonrasında, kendisine gösterilen kırmızı karta isyan ettiği görülmüştü.

Messi, karşılaşma sonrası düzenlenen madalya törenine de katılmamıştı. Kırmızı kartın haksız olduğunu ifade eden Messi, "Bu turnuvanın Brezilya'nın kazanması için düzenlendiği çok açık. Madalya almaya gitmedim çünkü bize yapılan saygısızlığın bir parçası olmak istemedim. Hakemler her şeyi Brezilya'nın çıkarları doğrultusunda yaptılar ve bu da bizi oyundan uzaklaştırdı" demişti.

'ELEŞTİRİLER KABUL EDİLEMEZ'

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) ise Messi'nin eleştirilerini temelsiz ve kabul edilemez olarak değerlendirirken, CONMEBOL, Copa America'da Brezilya ve turnuva aleyhine yorumlarda bulunan Lionel Messi'nin 3 ay boyunca tüm maçlardan men edildiğini ve Arjantinli futbolcuya 50 bin dolar para cezası verdiğini belirtti.

Yorumlar (0)