banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

İsmail Çipe: "Taffarel ve Muslera gibi dünyanın en iyi iki kalecisiyle birlikte çalışıyoruz”

banner1357

Galatasaray’ın genç kalecileri İsmail Çipe, Boran Güngör ve Berk Balaban, İsviçre kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İsmail Çipe, Fernando Muslera ve Taffarel gibi dünyanın en iyi iki kalecisiyle birlikte çalışmalarının kendileri için büyük şans olduğunu söyledi.

SPOR 15.07.2018, 16:32
İsmail Çipe: "Taffarel ve Muslera gibi dünyanın en iyi iki kalecisiyle birlikte çalışıyoruz”
banner1353
banner1375

Galatasaray’ın genç kalecileri İsmail Çipe, Boran Güngör ve Berk Balaban, İsviçre kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İsmail Çipe, Fernando Muslera ve Taffarel gibi dünyanın en iyi iki kalecisiyle birlikte çalışmalarının kendileri için büyük şans olduğunu söyledi.

Galatasaray’ın İsviçre kampında genç kalecileri İsmail Çipe, Boran Güngör ve Berk Balaban basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sarı-kırmızılılar ile 4., Fatih Terim ile ilk kez kampa geldiğini belirten İsmail Çipe, "Bunun farkını biz de hissediyoruz. Ciddi anlamda hissediliyor Fatih hoca ile kampa geldiğimiz. Taffarel şu an yok ama biz Fadıl ve Hakan hoca ile çok güzel antrenmanlar yapıyoruz ve çok güzel günler geçiriyoruz. Ağabeylerimiz sağ olsunlar bizim yanımızdalar, bizi destekliyorlar. Herhangi bir sıkıntımız yok. Fatih hocamıza çok teşekkür ediyoruz bize bu şansı verdi. Altyapıdan üç kaleci getirdi diye konuştu.

İsmail Çipe: "2. Lig’de oynamam çok büyük tecrübe kattı"

2. Lig’de oynamasının kendisine çok büyük tecrübe kattığını ifade eden Çipe, "Bu kampa birinci kaleci olarak geldim. Hocam bana bu şansı verdi. Orada hem varlığı hem yokluğu görüyorsunuz. Onun tecrübesini hissederek maça çıktım. 2. Lig bile olsa profesyonel maça çıkıyorsunuz. O rahatlığı burada da hissedebiliyorsunuz. O rahatlıkla daha iyi bir performans gösterebiliyorsunuz. Ben daha önce bu kadar rahat maç oynayacağımı düşünemezdim. Ben kendi açımdan eksiklerim olduğumu, hocalarımla bu eksikliğimi kapatacağımı biliyorum. Hocam bana bu şansı verirse uzun yıllar Galatasaray Spor Kulübü’ne hizmet etmek istiyorum. Hepimizin hedefi bu formayı taşımak. Biz altyapıdan yetiştik. Ben 2 sene dışarıdaydım. Eğer hocamız bu formaya bize layık görürse taşırız Allah’ın izniyle” şeklinde konuştu.

"Dünyanın en iyi iki kalecisiyle birlikte çalışıyoruz"

Fernando Muslera ve Taffarel gibi dünyanın en iyi iki kalecisiyle birlikte çalıştıklarını vurgulayan İsmail Çipe, "Biri kendi zamanında biri de şu zamanda. Biri hocalığımızı, diğeri ağabeyliğimizi yapıyor. Onların karakterini, kişiliğini konuşmamıza gerek yok. İkisi de çok güzel insanlar. Bize hep doğru yolu gösteriyorlar. Onlarla çalışmak bizim için çok büyük bir şans. Bizim buraların değerini bilip daha çok çalışmamız lazım" dedi.

Boran Güngör: "Burada olmak büyük bir şans"

Kampın yoğun ve güzel geçtiğini söyleyen Boran Güngör ise, "Berk ile birlikte benim ilk kampım. İlk haftamızı tamamladık. İlk haftada iyi çalışmalar yaptık takımla beraber. Gayet tempolu ve güzel çalışmalardı bizim için. İlk kampımız olduğu için bize duyulan güveni göstermek istiyoruz hocalarımıza. Fatih hocanın bizi buraya çağırması bizim için büyük bir şans. Büyük bir teknik antrenörle çalışıyoruz. İçerisinde bulunduğumuz kulübümüzün içerisinde çok doğru bir örnek var Fernando Muslera. Futbolcu kişiliğini ayrı bir kenara koyarsak kendi öz kişiliğiyle en başta örnek almamız gereken bir insan. Takım içindeki neşesi, morali, motivasyonu ve oyunculara aktardıkları hakikaten idol denebilecek bir karakter. Benim dünya çapında söyleyebileceğim idollerim arasındadır Muslera” ifadelerini kullandı.

"Babam Başakşehir’de kaleci antrenörü olduğu için yarışta en büyük rakiplerimizden biriydi"

Babasının futbola ilk başladığında kendisini futboldan uzat tutmaya çalıştığı belirten Güngör, "Herhalde kendi yaşadıklarından dolayı. Geçen sene ilk defa Beşiktaş maçı kadrosunda yer aldım. Her maç sabahı babamla konuşurduk. Babam da Başakşehir’de kaleci antrenörü olduğu için şampiyonluk yarışında en büyük rakiplerimizden biriydi. O gün sadece başarılar dilemiştik birbirimize. O andan itibaren daha profesyonel açıdan baktığımızı anlamış oldum” değerlendirmesinde bulundu.

Berk Balaban: "İdolüm Muslera"

Kendilerinin kampa katıldıkları için çok büyük şans olduğunu ve bunun için Fatih Terim’e teşekkür eden Berk Balaban, "Daha iyi yerlere gelmek için daha da çok çalışmak istiyoruz. Ağabeylerimiz bize çok yardımcı oluyor antrenmanlar ve saha dışında. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Bizim bulunduğumuz kulüp çok büyük bir kulüp bunun farkındayız. Kulübümüzde de dünyanın sayılı kalecilerinden Muslera var. Onunla çalışmak bizim için çok büyük bir şans. Bize tecrübelerini aktardığı için ona da teşekkür etmemiz gerekiyor. Benim idolüm Muslera’ydı. Dünya çapında söylemek gerekirse David de Gea” açıklamasını yaptı.
Yorumlar (0)
banner1474
sisli
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40