Geçen yılki Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunu 158 ülke izledi

Bu yıl yapılacak olan 50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu hazırlıklarıyla ilgili bilgi veren Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, geçen yılki turda 158 ülke halkının Türkiye’yi izlediğine dikkat çekti. 27 Nisan-4...

Geçen yılki Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunu 158 ülke izledi
banner1314
Bu yıl yapılacak olan 50. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu hazırlıklarıyla ilgili bilgi veren Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, geçen yılki turda 158 ülke halkının Türkiye’yi izlediğine dikkat çekti.
27 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında Alanya’da başlayacak olan ve ilk etabı yapılacak olan 50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu öncesi, Alanya protokolünün katılımıyla koordinasyon toplantısı yapıldı. Alanya Belediye Meclis Salonu’ndaki toplantıya, Kaymakam Erhan Özdemir, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, TBF Başkanı Müftüoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Dur, İlçe Jandarma Komutanı Alper Çetinkaya, oda ve dernek başkanları katıldı. Karşılıklı fikir alıverişi yapılan toplantıda organizasyon öncesi yapılacak etkinlikler de konuşuldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 50’inci yıla büyük önem verdiğini kaydeden TBF Başkanı Müftüoğlu, “Cumhurbaşkanımızın Çankaya Köşkü’nde bisiklete binmesiyle bizim için ilk start verilmiş oldu. Türkiye’nin en büyük tanıtım organizasyonunda, tüm dünyaya açılışın nasıl yapılacağını Alanya’da göstereceğiz. 2012 yılında 130 ülkede 312 milyon haneye ulaşırken, bu rakamı geçtiğimiz yıl 158 ülkede 602 milyon haneye çıkarttık. Bu hem Alanya hem de Türkiye için bulunmaz bir reklam fırsatı. Federasyon olarak üzerimize düşen her şeyi yapacağız.” dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308