banner1579

banner1567

banner1334

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

Galatasaray'da kayyum ihtimali

Galatasaray eski yöneticisi Hukuk Profesörü Mehmet Helvacı, Mustafa Cengiz’in açıklamalarını değerlendirdi. Helvacı, mahkemenin Galatasaray'a kayyum ataması yapabileceğini ifade etti.

SPOR 26.03.2019, 13:30
524

Galatasaray eski yöneticisi Hukuk Profesörü Mehmet Helvacı, Başkan Mustafa Cengiz’in açıklamalarını değerlendirdi.

Mahkemenin ibrasızlık kararının durdurulması yönünde karar vermemesi durumunda seçime gidileceğini söyleyen Helvacı, 'Burada mahkeme, seçim yapılması için mevcut yönetim kurulunu da yetkilendirebilir, kendi atadığı kayyumu da görevlendirebilir' dedi.

Cengiz’in hukuki yollara başvuracağını söylemesi üzerine açıklamalar yapan Helvacı, 'Başkan hukuki yollara gideceğini söyledi. 1 ay içindeki süreçte ibrasızlık kararının durdurulması yönünde bir karar alabilirse, o zaman herhangi bir kayyum tehlikesi olmaz. Ancak bir durdurma kararı alamazsa ve koruyamazsa, seçimi yapma konusunda da bugünkü çizgisini sürdürürse, 1 ay sonunda birileri seçimin yapılması için mahkemeye müracaat edebilir ve mahkeme de bu yönde karar verebilir. Mahkemenin bu yönde karar vermesi durumunda da mevcut yönetim, seçimin yapması için yetkilendirilebilir. Ancak burada mahkeme, kendi atayacağı birisini de seçimi yapmakla görevlendirebilir' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)