Hilas Otel

Çelik İnşaat

Fikret Orman'dan cinsiyetçi açıklamalar!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Genel Kurul'da kendisine yöneltilen eleştirilerle ilgili “Çıkın delikanlı gibi konuşun. Gerçi öyle bir delikanlı yok burada. Ancak karı gibi çıkıp arkadan konuşurlar” ifadelerini kullandı. Gelen tepkiler üzerine Başkan Orman, genel kurul üyelerinden özür diledi.

Fikret Orman'dan cinsiyetçi açıklamalar!
banner1311

Beşiktaş’ta gergin geçen İdari ve Mali Genel Kurul’da Fikret Orman'ın, konuşmacıların eleştirilerini cevapladığı görüldü.

Öncelikle kendisine karşı rakip olan başkan adayı Hürser Tekinoktay’a başarılar dileyen Fikret Orman, “Hürser hocam sizin ilk adaylığınız, benim de son adaylığım. Yarın rakibiz. Sizi üzecek hiçbir şey ağzımdan çıkmaz. Hakkımızda hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı.

'ÖZÜR DİLİYORUM, ORUCUMA VERİN'

Hakkında yapılan yorumlarla ilgili olarak konuşan Fikret Orman, “Hakkımda şaibeler var denildi. ‘Kulübün uçağını tutmuş’ dediler. ‘Bırakın uçağı, bir tane drone göstersinler’ dedim. Göbeğinden konuşmayacaksın. Böyle bir şey var ise çıkıp konuşun. Delikanlı gibi çıkın konuşun. Öyle bir delikanlı adam da yok burada, karı gibi çıkıp arkadan konuşurlar” ifadelerini kullandı.

Bu cümleleri üzerine genel kurulda tansiyon yükselirken Başkan Fikret Orman’a büyük tepkiler gelirken, gelen tepkilerden sonra Fikret Orman, “Özür diliyorum, orucuma verin. Bütün üyelerden, özellikle kadın üyelerden çok özür diliyorum” dedi.

TEPKİLER DEVAM ETTİ

​Amacının ortamı germemek olduğunu da belirten Başkan Orman, “Beraberce güzel bir genel kurul olsun. İnşallah hep beraber yarın güzel bir genel kurulda buluşuruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Fikret Orman’ın açıklamaları sonrasında bazı genel kurul üyeleri, Orman’a tepki göstermeye devam etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300