banner1518

banner1567

banner1526

banner1571

banner1496

banner1324

Yıldırım: Kaynağını biliyoruz!

Başbakan Binali Yıldırım, kurdaki yükselişle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım, ''Kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi bir takım manipülasyonların sonucudur.'' dedi

SON DAKİKA 26.05.2018, 09:27
70
Yıldırım: Kaynağını biliyoruz!

Başbakan Binali Yıldırım, kurdaki dalgalanmayı seçim öncesi yapılan bir takım manipülasyonlardan kaynaklandığını söyledi. Türkiye'ye karşı oynanan bu oyunun kaynağını, nereden geldiğini bildiklerini belirten Yıldırım, "Ne yaparsa yapsınlar içerideki iş birlikçilerine de söylüyorum başaramayacaksınız" diye konuştu.

Binali Yıldırım, dün AK Parti İzmir milletvekili adayları tanıtım toplantısında konuştu. İzmir Alaçatı'da yapılacak yeni havalimanının adının "Ekrem Pakdemirli Havalimanı" olacağını söyleyen Yıldırım, kur dalgalanmalarıyla ilgili konuştu. İşte Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

"Bugünlerde Türkiye ekonomisine yönelik yalan yanlış iddialarla vatandaşın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Bunların değirmenine su taşımaya çalışanlar var.

Ama şunu herkes bilsin. 2008’de, 2009’da başlayan küresel kriz nasıl Türkiye’yi teğet geçtiyse bugünlerde ABD’de meydana gelen olayların bizim ekonomimiz de etkilediği malum. Ancak ekonomimiz sağlam temeller üzerinde. Dolayısıyla bu krizler bizim alışık olduğumuz krizlerdir.

Tekrar ediyorum; kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi bir takım manipülasyonların sonucudur. Kaynağını, nerden geldiğini de biliyoruz. Ama ne yaparsa yapsınlar içerideki iş birlikçilerine de söylüyorum başaramayacaksınız.

Hükümetimiz aldığı tedbirlerle reformlarla Türkiye büyüme yönünde emin adımlarla yürümeye devam ediyor."

internethaber.com

Yorumlar (0)