banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Washington Post'ta tam sayfa FETÖ uyarısı

ABD'de 150'ye yakın Türk-Amerikan sivil toplum kuruluşunu bir araya getiren Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC), Washington Post gazetesine verdiği tam sayfa ilanda gazetenin okurlarına FETÖ hakkında uyarılarda bulundu ve elebaşı Gülen'in iadesini istedi.

SON DAKİKA 16.07.2018, 08:31
Washington Post'ta tam sayfa FETÖ uyarısı

TASC, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yılı sebebiyle ABD'nin en saygın  gazetelerinden birisi olan Washington Post'a tam sayfa ilan vererek FETÖ hakkında  uyarılarda bulundu.

İlanda, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara'da Meclis dahil  olmak üzere çok sayıda devlet binasının hedef alındığına işaret edilerek, Türk  halkının darbecilere karşı sokaklara çıkarak tanklara müdahale ettiğini ve  250'den fazla kişinin şehit edildiği ve iki binden fazla kişinin ise yaralandığı  hatırlatıldı.

Darbecilere emirlerin ABD'nin Pennsylvania eyaletine bağlı Saylorsburg  kasabasında yaşayan elebaşı Gülen tarafından verildiğini belirtilen ilanda,  Gülen, New York'taki Dünya Ticaret Merkezi'ne 1993'te düzenlenen saldırıdan  dolayı ABD'de tutuklu bulunan Şeyh Ömer Abdurrahman'a benzetildi.

İlanda, Şeyh Ömer Abdurrahman'ın hakkındaki suçlamalardan dolayı  tutuklandığı, FETÖ elebaşı Gülen'in ise yargı karşısına henüz çıkmadığı  kaydedildi.

Amerikalılardan Gülen'in iadesi için baskı yapmaları çağrısında  bulunulan ilanda, örgütün ABD'de düzenlediği programlar hakkında da okurlar  uyarıldı.

Kaynak:Vatan

Yorumlar (0)