Tüm dünyada aranan şahıs Kayseri'de kadınlarla yakalandı

Terör örgütü DEAŞ mensubu olduğu belirlenen 4'ü kadın 7 yabancı uyruklu şahış yakalandı. Gözaltına alınan zanlılardan birinin, uluslararası terörizm suçundan arandığı belirlendi.

Tüm dünyada aranan şahıs Kayseri'de kadınlarla yakalandı
banner1139

Kayseri Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aralarından Uluslararası seviyede terörizm suçundan aranan Mısır, Suriye ve Rusya uyruklu 3'ü kadın 7 kişiyi gözaltına aldı. Adli Tıp'a sağlık muayenesine tekerlikli sandalye ile gelen terör örgüt üyelerinden biri, polis tarafından kucaklanarak polis minibüsüne bindirildi ve adliyeye gönderildi.

Zanlılar, örgüt üyeliği ve sahtecilikten nöbetçi Sulh ceza mahkemesine sevkedildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) tarafından Kayseri'nin Talas ve Melikgazi İlçelerinde ayapılan operasyonda DEAŞ terör örgütünün Göç ve Lojistik Komitesi Türkiye sorumlusu 'Abu Jafar' kod adlı kişi ile irtibatlı olduğu belirlenen aralarında Türkiye sorumlusu Abu Jafar'ın kardeşlerinin ve akrabalarının yer aldığı kişilere yönelik yapılan operasyonda Rusya Uyruklu Rashid Enıkeev, Elana Rakhmanova, Suriye Uyruklu Mahmud Şeyh Muhammed, Sümeyye Şeyh Muhammed, Ahmad Alakel, Minah Muhammed Al Ali, Mısır Uyruklu Nada Ahmed M. yakalandı.

Kaynak:Milliyet

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127

banner1148