banner1313

banner1300

banner1334

banner1337

Trenin önüne atladı

Aydın'da geçtiğimiz yıl Kasım ayında hemzemin geçitte yolcu treninin çarptığı Sibel A.'nın (43) ölümünün kazara değil intihar olduğu ortaya çıktı.

SON DAKİKA 03.03.2019, 15:57
Trenin önüne atladı

Aydın'ın Efeler ilçesinde geçtiğimiz yılın Kasım ayında, hemzemin geçitte yolcu treninin çarptığı Sibel A.'nın (43) ölümünün kaza sonucu değil  intihar olduğu ortaya çıktı.

MOBESE GÖRÜNTÜLERİ İNCELENDİ
Olay geçtiğimiz yıl 23 Kasım ayında Aydın-İzmir Otoyol Kavşağı'ndaki hemzemin geçitte yaşandı.Denizli- İzmir seferini yapan yolcu treni, Sibel A.'ya çarptı 50 metre boyunca süreklenen kadın, olay yerinde yaşamını yitirdi. Oğlu Ahmet M. (25) ve kızı Kerime Y. (21), olaydan 6 gün sonra annelerinin ölümünün şüpheli olduğu bildirerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında mobese kamerası kayıtları incelendi.Görüntülerde Sibel A.'nın trenin önüne atlayarak intihar ettiği görüldü.

ÇOCUKLARI ŞİKAYETÇİ OLDU

Bunun üzerine Ahmet M. ve Kerime Y. annelerinin gönül ilişkisi yaşadığını iddia ettikleri Oktay Ö. tarafından intihara sürüklendiğini iddia ederek, 15 Ocak tarihinde Aydın 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde avukatları aracılığıyla dava açtı.İki kardeşin imzasının bulunduğu, Oktay Ö. hakkında dolandırıcılık, sahtekarlık ve ölüme teşvik etmek suçlarından açılan davanın dilekçesinde şu ifadelere yer verildi;

"Annem Sibel A., Haziran 2018'da Erkan M.'den boşandı. Boşanmadan sonra Tepecik Mahallesi'nde yaşayan ve aynı zamanda evli Oktay Ö. ile gönül ilişkisi yaşamaya başladı. Çocukları olarak ilk başta bu ilişkiye karşı çıktık. Ancak Oktay Ö., her defasında, eşinden boşanıp, annem ile evleneceğini söyledi. Ancak, eşinden boşanmadı. Annemizi hep kandırdı. Annemi, 'Üzerine daire aldım ve tapuda devir yapacağız' diye kandırdı. Tapuya gittiklerinde, işlemlerin bir hafta sonra yapılacağını belirtip, anneme 140 bin TL'lik senet imzalatmış. Ev alma işi olmamasına rağmen senedi anneme vermemiş ve icraya koymuştur. Bununla yetinmeyen Oktay Ö., eşinden boşanamadığı halde, 'Boşandım' diyerek annemi kandırmış. Annem durumu öğrendiğinde ise Oktay Ö., annemin elinde fotoğrafları olduğunu bunları mahalleye yayarak kendisini rezil edebileceğini söyleyip, 'Ölmeden benden kurtulamazsın' demiştir. O gün akşam da annem kendisini trenin altına atarak intihar etmiştir. Annem hem dolandırılmış hem de şantajla zorla intihara sürüklenmiştir."

İki kardeş, annelerinin yaşadıklarını anlattığı telefon görüşmelerine ait ses kaydını da mahkemeye delil olarak sundu. Davanın ilk duruşmasının gelecek günlerde görüleceği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!