Hilas Otel

Çelik İnşaat

Tokat'ta köy okulunda el ele çalışma

Tokat'ın Zile ilçesinde bir köy okulu, yeni eğitim öğretim yılına öğretmen veli işbirliğinde hazırlanıyor

Tokat'ta köy okulunda el ele çalışma

Tokat'ın Zile İlçesine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki Köylüürünü köyünde bulunan ilkokulun öğretmeni Seda Kavaklı ile velilerden Aynur Polat, okul binasını yeni eğitim öğretim yılına hazırlamak için harekete geçti.

YENİ SEZONA HAZIRLIK
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden temin edilen malzemelerle işe girişen Kavaklı ile Polat, okulun boya, temizlik, bakım ve onarımını yaparak yeni döneme hazırlıyor.

Kavaklı, köy okulunda 2 yıldır sınıf öğretmeni olarak görev aldığını söyledi. Okulda 15 öğrenci bulunduğunu belirten Kavaklı, "Okulumuzu boyuyoruz. Sağ olsun, velimiz yardımcı oluyor. Okulumuz sobalı olduğu için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz boyaları veriyor. Her sene eğitim sezonundan önce okulumuzu boyuyoruz." dedi.

GÖREV KUTSAL
Okulu eğitim öğretim yılına hazır hale getirmeye çalıştıklarını dile getiren Kavaklı, "Bayan olarak biraz zor oluyor ama görev kutsaldır. Çocuklarımı ve öğretmenliği çok seviyorum. Köylülerimiz de yardımcı oluyor. Bir şekilde hallediyoruz. Öğretmenliği ve çocukları seviyorsan okul için her şey kutsal ve severek yapıyorum. Pazartesi hayırlısı ile okullar açılacak. Köylülerimizin de desteği ile birkaç güne bitireceğiz." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER