banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Skandal iddia! Bile bile mi ölüme mi gönderildiler...

banner1357

İzmir’de geçen pazartesi günü 112 Acil Servis ekibinin hasta naklinden dönüşünde paramedik Esma Başkurt’un ölümüyle sonuçlanan kazayla ilgili şok bir iddia gündeme geldi... 3 kadından oluşan ekip, "Çok yorulduk bizi göndermeyin" dedi ama gönderildi...

SON DAKİKA 04.05.2018, 12:11
Skandal iddia! Bile bile mi ölüme mi gönderildiler...
banner1353

İzmir’de geçen pazartesi günü 112 Acil Servis ekibinin hasta naklinden dönüşünde paramedik Esma Başkurt’un ölümüyle sonuçlanan kazada, ambulans sürücüsü 24 yaşındaki Hazal Meral’in, Şakran ile Torbalı arasındaki 110 kilometrelik mesafeyi gidip dönmek zorunda kalacakları hasta nakli öncesinde 112 Komuta Merkezi’ne “Bugün çok yorulduk. Bizi oraya göndermeyin” dediği ortaya çıktı. Üç kadından oluşan 112 ekibinin o gün 15 vakaya gittiği belirtiliyor.ü

Sağlık camiasında büyük üzüntüye neden olan İzmir’deki kaza, geçen pazartesi sabaha karşı saat 03.22’de meydana geldi. 24 yaşındaki Hazal Meral’in kullandığı ambulans, İzmir-Çanakkale Karayolu üzerinde bir kamyona arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle sürücü Meral ve Sema Öksüz araçtan fırladı. Sağ tarafta oturan 24 yaşındaki Esma Başkurt ise hayatını kaybetti. Meral, 112 Acil Servis Komuta Merkezi’ni arayarak yardım istedi. İhbar üzerine gelen sağlık çalışanları, meslektaşlarına ilk müdahaleyi yaptı.

‘SİZDEN BAŞKA GİDECEK KİMSE YOK’...

Gazete Habertürk'ten Mert Neşet Muslu'nun haberine göre, kamyona arkadan çarpan ambulansın sürücüsü Hazal Meral’in, Şakran ile Torbalı arasındaki 110 kilometrelik mesafeyi gidip dönmek zorunda kalacakları hasta nakli öncesinde 112 Komuta Merkezi ile görüşerek, “Bugün çok yorulduk. Bizi oraya göndermeyin” dediği ortaya çıktı. Meral’in tüm ısrarlarına rağmen komutadaki kişinin “Sizden başka gidecek kimse yok” diyerek ambulansın yola çıkmasını istediği öğrenildi.

İSTASYONLAR ARASI DENGESİZLİK...

Türk Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Yönetimi adına konuşan Murat Kazan, 112 ambulanslarının gereksiz yere üst üste hasta sevkine gönderildiğini iddia ederek, “Yönetimdeki arkadaşlarımız, kazada yaralananları da ziyaret etti. Hazal, onlarla olan konuşmasında da komuta merkezine ‘çok yorgun olduklarını ve vakaya gitmek istemediklerini’ söylemiş. 112 ambulansları gereksiz yere hasta sevkine gönderiliyor. Gün içerisinde bir istasyon hiç sevke gitmezken, başka bir istasyon günde 7-8 sevke gitmek zorunda kalabiliyor. 112, gereksiz hasta sevkleri nedeniyle, amacı dışında kullanılıyor. Üst üste sevklere giden arkadaşlarımız, çok yorgun olmalarına rağmen mesailerine devam etmek zorunda kalıyor” dedi.

Kazada hayatını kaybeden 112 Acil Servis çalışanı paramedik Esma Başkurt'un son görüntüleri, kalp rahatsızlığı bulunan bir kadını götürdükleri hastanenin güvenlik kameralarına yansımıştı.

Görüntülerde, paramedik Sema Öksüz ile kazada hayatını kaybeden Esma Başkurt, baygın haldeki hastayı sedyeyle ambulanstan alıp acil servise taşıyor.

Hasta acil servise teslim edildikten sonra Başkurt bazı işlemleri için yan odaya geçiyor, arkadaşı Öksüz ise sedyeyi ambulansa götürüyor.

internethaber.com

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 07 Aralık 2019
İmsak 06:07
Güneş 07:39
Öğle 12:31
İkindi 14:51
Akşam 17:12
Yatsı 18:39