Ordu'da sel incelemesi

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Ordu'da geçen ay sel meydana gelen alanlarda incelemelerde bulundu

Ordu'da sel incelemesi
banner1139

DSİ Samsun 7. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Aydın'ın, Genel Müdür Yardımcısı Murat Dağdeviren, DSİ Samsun 7. Bölge Müdürü Nazmi Koçak ile beraberindeki heyet ile yaşanan sele ilişkin Ordu'da incelemelerde bulunduğu belirtildi.

DSİ 75. Ordu Şube Müdürlüğünde 8-10 Ağustos'ta yoğun yağış sonucu meydana gelen taşkının zararları ve riski ortadan kaldırmak için yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Aydın'ın daha sonra Ünye ilçesine geçerek çalışmaları yerinde incelediği anlatıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aydın, DSİ olarak etkili yağışın başladığı andan itibaren taşkın tehdidi bulunan alanlara iş makinesi sevki yapılarak çalışmalara hemen başlandığını vurguladı. 

Tüm çalışmalar sırasında DSİ 75. Şube Müdürlüğünde görevli idareci, mühendis, tekniker, operatör, şoför olmak üzere 30 personel dışında DSİ Samsun 7. Bölge Müdürlüğünden de 20 personelin etkin görev yaptığını belirten DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, "Bizler de yapılan ve devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldık. Çalışmalarda emeği geçen bütün personelimize teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.
Aydın'a incelemelerinde Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Engin Tekintaş, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar'ın da eşlik ettiği kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127

banner1148