banner1579

banner1577

banner1334

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

Numan Kurtulmuş'tan af açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gündemde olan af konusuyla ilgili açıklama yaptı.

SON DAKİKA 09.10.2018, 15:42 09.10.2018, 15:43
139
Numan Kurtulmuş'tan af açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı.
İşte Numan Kurtulmuş'un konuşmasından satır başları

Cumhur ittifakı birkaç yıl içinde gerçekleşen bir ittifak. Parti tabanlarını da kapsayan bir ittifaktır. Cumhur ittifakını Türkiye’nin geleceği için önemsiyoruz. AK Parti ve MHP iki ayrı siyasi parti. Siyasi tabanımızı koruyarak cumhur ittifakının tabanını genişletmek gibi çabamız olmalıdır. Seçimde nasıl işbirliği yapabiliriz. Genel seçimde işbirliği yapmanın alt yapısı vardı.  İlk toplantıda niyet ve ana çerçeve çizildi.  Bir işbirliğinin ana çerçevesini çizerken son seçimleri masaya yatıracağız. İnce işçiliğinin daha zor olduğu bir süreç. Her iki partinin kimliğinin korunması ve doğru bir sinerjinin ortaya çıkması için çalışıyoruz.  Henüz iller üzerinde konuşmadık.

KAYYUM

Belediye başkanvekilliğidir bu. Başkan vekilleri durduk yerde atanmadı. Hiçbir siyasi hükümet her hangi bir yere  vekil atamak istemez. Durduk yere laf olsun diye atanmamıştır. Terör örgütleriyle işbirliği yaptığı için atama yapılmıştır. Görevden alınan hdp’li başkanlarının hiç biri bölgeye yatırım yapmamıştır. Bundan sonrasının nasıl olacağına karar verecek olan HDP’tir. Terörle aralarına mesafe koymalıdırlar.

AF

Detaylı şekilde çalışılması gerekir. Hiçbir devletin bireylere karşı işlenmiş suçları affetme yetkisi  yoktur. Devlete karşı işlenmiş suçlar konusunda devlet isterse bunu ortaya koyabilir. MHP’nin somut bir teklifi var. Hukukçu arkadaşlarımız çalılıyor. Adalet Bakanı bir başka çalışma yapabilir. Cezaevleri dolu diye af çıkarılmaz. Af ayak üstü konuşulmaz.

KAYIP GAZETECİ

Biz kesinleşmiş bilgilere göre söz söyleriz. Suudi Arabistan yetkililerinin işbirliği yapması önemli. MİT, emniyet her türlü detayı tekrar gözden geçiriyor. Bir sürü ihtimal var. Bunların hepsi değerlendiriliyor. Vahim ve son derece ürkütücü bir durumdur. Burada Türkiye’nin hiçbir kabahati yok. Sorumluluk tamamıyla Suudi Arabistan makamlarına aittir. Bunlar eski soğuk savaş dönemlerine ait olan meselelerdi. Bunları insanlığın artık geride bırakması gerekir. Ümit ediyoruz ki hepimizin yüzünü güldürecek sonuç alırız.

Yorumlar (0)