banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Mısır’dan İlhamla Üretilen Bir Ev: Gold Pyramid House

banner1357

SON DAKİKA 30.04.2018, 11:50
Mısır’dan İlhamla Üretilen Bir Ev: Gold Pyramid House
banner1353
banner1375

Zengin bir garaj inşaatçısı ve ailesinin özel mülkü olan Gold Pyramid House, şimdiye kadar inşa edilmiş en büyük 24 karat kaplamalı yapı olma özelliği taşıyor. Altın Piramit, Kral Tut’un mezarının bir kopyasını içeriyor. 1580 metrekare alan üzerine kurulu ve altı katlı olan bu özel mülk, yaz aylarında turist keşif turlarına da ev sahipliği yapıyor. Yaz mevsimi boyunca hafta sonları düzenlenen turlar, pek çok kişinin ilgisini çeken bu mimari eserin daha yakından tanınmasını sağlıyor.

Mısırın gizemi görkemli bir evde hayat buluyor

Amerika’nın Illinois eyaleti Wadsworth kasabasında bulunan Mısır esintili bu evde, üçlü piramit garajı ve 64 metre boyunda bir Ramses heykeli bulunuyor. Turist turlarının düzenlenmediği tarihlerde eğer mülkün demir parmaklıklarından fotoğraf çekmeye çalışırsanız, muhtemelen bahçedeki köpekler tarafından kovalanabilirsiniz. Geniş duvarlarla örülü olan ev, dışardan da görülebilecek bir konumda bulunuyor. Mısır büstleri ve diğer süslemelerle dekore edilmiş olan mülk, görenleri kendine hayran bırakıyor.

1977 yılında Jim ve Linda Onan adına özel olarak inşa edilen Gold Pyramid House, saf altın kaplamalarıyla başlı başına merak uyandırıcı bir mimariye sahip. Güç, Altın ve Gizem gibi sıfatlar, Onan ailesi tarafından şimdiye kadar görülen en muhteşem sanat eserini yaratmada aileye öncülük etmiş. Amerikan Üniversitelerinin piramitlerle ilgili gizemli, doğaüstü ve büyülü güçleri araştırması ve bunların varlığını iddia etmesi Onan’ın dikkatini çekmiş. Gizemli güçlere ilgisi olan Onan, bu enerjiyi kullanmak için evin inşaasına başlamış.

Düzenlenen özel turlara ilgi büyük

Onan’ın oğlu tarafından düzenlenen keşif turları mülkün önündeki hediyelik eşya mağazasında başlıyor. Devasa boyuttaki Ramses heykelini geçerek Altın Piramit’e doğru ilerleniyor. Evin tarihi ve yapımı hakkında bir slayt gösterisinin paylaşıldığı giriş katında konuklar, mülke dair detaylı bilgilere ulaşıyor ve turist grubunun soruları titizlikle cevaplanıyor. Yarı kişisel bir koleksiyon olan Mısır antikalarının bulunduğu sergi odası görsel zenginliği ile göz kamaştırıyor.
Oturma odası, yemek odası, mutfak ve çeşitli bölümlerden sonra evin alt kısmında yer alan Kral Tut mezarına iniliyor. Kralın gerçek mezar odasındaki eski antikaların birebir kopyaları ile kaplı olan alan, kusursuz bir şekilde tasarlanmış. Gold Pyramid House ayrıca bir konferans salonu ve etkinlik alanına da ev sahipliği yapıyor.


Piramidin insanları çeken pozitif ve gizemli enerjisi sayesinde ilkbahar ve yaz aylarında alanda mini fuarlar ve festivaller düzenleniyor. Siz de bu alışılmadık yapıyı yakından görmek isterseniz, Dilleys Road’dan aşağı doğru ilerlemeniz yeterli. Altın Pirmait tüm ihtişamıyla sizi karşılıyor olacak.

milliyet.com

Yorumlar (0)
banner1474
açık
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40