banner1017

Mahpushanelere güneş doğuyor

TBMM'de 'Af' konusu komisyondan geçti. Mahkum ve tutuklara 'kısmi af' geliyor

Mahpushanelere güneş doğuyor

2018 yılının yeni Torba Yasası, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren düzenlemeler içeriyor. En çok merak edilen konu ise yeni torba yasada genel af çıkacak mı sorusu. 

Son anda yapılacak eklemelerle torba tasarının büyüklüğünün 100 maddeyi geçebileceği belirtiliyor. 2018 yılı itibariyle yeni bir torba yasa çıkması bekleniyor. Bu torba yasada af olup olmayacağı beklentisi hat safhada. Torba yasa tasarısı Bakanlar Kurulu’nda görüşüldü ve bugün Meclis'te görüşülecek. 

CEZA İNDİRİM, İNFAZ YASASI'NDA DEĞİŞİKLİK
Sayıları 200 binin üzerinde olan tutuklu-hükümlü ve ailelerinin gözü kulağı torba yasada. Yeni torba yasada af çıkması dört gözle bekleniyor. Ceza indirimi, infaz yasasında değişiklik, Denetimli Serbestlik Yasası tutuklu ve hükümlü aileleri tarafından heyecanla bekleniyor. Meclis komisyonunda tartışılan genel af meclis komisyonundan geçti.

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI DUYURDU
Toplumun çeşitli kesimlerini ilgilendiren onlarca yasanın çıkmasını sağlayan meclis genel kurulundan bir beklenti de hem tutuklu ve hükümlülere hem de sicil cezası affı ile ilgili yasa çıkarılması oldu. Daha önceleri birçok defa getirilen hükümlülere ve borçlulara af yasası binlerce mahkum ve borçlu ailesi tarafından büyük bir istek ve merakla beklenirken güzel haber Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'tan geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Yiğit Bulut, bugün Star gazetesindeki köşesinde dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. “Büyük Barış” tezini defalarca yazdığını ve ne anlama geldiğini anlatan Yiğit Bulut, genel af çağrısı yaparak, “Bazı suçlar hariç GENEL BİR AF hayata geçirelim ve ‘her vatandaşı’ suçsuz kabul ederek yeniden doğmuş gibi bir şans verelim” ifadelerini kullandı.

TUTUKLU, MAHKUM VE AİLELERİ
Yüz binlerce tutuklu ve mahkum ile ailelerinin gözü kulağı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden gelecek güzel bir haberde. Yiğit Bulut'un bu açıklamalarıyla da bu bekleyiş arttı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşegül
Ayşegül - 9 ay Önce

Ay Allahım inşAllah bu hükümet bizlere çift e bayram yaşatır çocuklarımız babasız büyümesin artık aile ortamı görsünler babasız geçirilen bayramı bari bu bayram yaşarsınlar ne olur verin artık mahkumlarimiza af af verin istiyoruz sayın cumhur başkanımıza sesleniyorum lütfen af verin artık 15 sene dır arayuzu görmedik buda sizin affinis olsun

Mahkum yakını
Mahkum yakını - 9 ay Önce

Bizleri böyle umutlandırdınız da inşAllah olur artık yıllar gitti.Çıkmazsa yıkıkacak mahkum aileleri.

Murat doğan
Murat doğan - 9 ay Önce

Hadi inşAllah bekliyoruz

Emine atas
Emine atas - 9 ay Önce

Bu gercek haber mi ne olursunuz dogru olsun

Ayşegül deniz
Ayşegül deniz - 9 ay Önce

Ay Allahım inşAllah bu hükümet bizlere çift e bayram yaşatır çocuklarımız babasız büyümesin artık aile ortamı görsünler babasız geçirilen bayramı bari bu bayram yaşarsınlar ne olur verin artık mahkumlarimiza af af verin istiyoruz sayın cumhur başkanımıza sesleniyorum lütfen af verin artık 15 sene görmedik buda sizin affinis olsun

Halil
Halil - 9 ay Önce

Af varsa oy da var

Mahkum eşi
Mahkum eşi - 9 ay Önce

İnşAllah biran önce çıkar şu mübarek ramazan gününde

Sait arslan
Sait arslan - 9 ay Önce

Mhp gnelbaşkani 49 yillik siyasetci milletin kalbiokuyor oyunu 2 kat arturdi turkiyenintutuklu hukumlu afin kadar ihtiyac bar biliyor onun icin bizde onu destekliyoruzbu busferoyumuz onun Allah yardimcisi olsun

SIRADAKİ HABER