banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Korkudan tarlanın içine giremiyorlar

banner1357

Konya'nın Karapınar ilçesinde, yaklaşık 70 metre çapında 50 metre derinliğinde obruk oluştu.

SON DAKİKA 15.07.2018, 16:16 Merve İlhan
Korkudan tarlanın içine giremiyorlar
banner1353
banner1375

İlçeye bağlı Reşadiye Mahallesi'nde Saffet ve Cevdet Sayın'a ait mısır  ekili tarlada meydana gelen  obruk, bölgedeki çiftçileri tedirgin etti.

Sürekli obruk oluşan bölgede, bu yeni yaklaşık 70 metre çapındaki, 50 metre derinliğindeki obruğun büyüklüğü dikkati çekti.

Tarla sahiplerinden Cevdet Sayın, gazetecilere yaptığı açıklamada, obruğun ortaya çıkmasına şahitlik ettiklerini söyledi.

"KORKTUĞUMUZ İÇİN TARLANIN İÇERİSİNE GİREMİYORUZ"

Korkunç bir ses duyduklarını ifade eden Sayın, şunları kaydetti:

"Kardeşim ile tarlada sulama yaptığımız sırada obruk oluştu. Obruk  oluşumu sırasında çıkan sesler adeta kulaklarımızı deldi. Sanki gök gürültüsü  gibiydi. Kardeşim, ne olduğunu anlamak için tarla içinde bir süre gittikten sonra  dev bir çukurla karşılaşmış ve büyük korkuyla yanımıza geldi. Sonra obruğun  yanına gittik. Gözlerimize inanamadık. Tarlanın ortasında dev bir çukur olmuştu.  Damlama sulama boruları çukurun içerisindeydi. Korku ile oradan uzaklaştık.  Bölgede halen obruk oluşumu devam ediyordu. Obruk yeni oluştuğu için, kendi çinde  küçük çaplı çökmeler devam ediyordu. Korktuğumuz için tarlanın içerisine  giremiyoruz. Durumu Belediye ekiplerine haber verdik. Kasım ayında hasat  yapılacak. O zaman ne yapacağız bilemiyoruz."

Öte yandan obruğu görüntülemeye giden basın mensupları da mısır  tarlasında aynı obruk içindeki devam eden çökmelere şahit oldu. Yeni obruğa 20  metre kala güçlü bir ses duyan gazeteciler, toprak çökmesinin çıkardığı ses   Gazeteciler, "Sayısız obruk haberi yaptık ve obruk gördük ancak ilk  defa  böyle bir durumla karşılaştık. Çökme sırasındaki ses ve toz bulutu  karşısında çok korktuk. Eğer obruk biz oraya ulaştığımızda meydana gelseydi  çukurun içerisinde kalacaktık. Verilmiş sadakamız varmış." ifadesini kullandı.

banner1374
Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Kasım 2019
İmsak 05:53
Güneş 07:22
Öğle 12:25
İkindi 14:56
Akşam 17:19
Yatsı 18:43