Kız çocuğuna taciz iddiası ilçeyi karıştırdı!

Denizli'nin Kale ilçesinde polis, 14 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği iddiasıyla 5 Suriyeli gözaltına aldı.

Kız çocuğuna taciz iddiası ilçeyi karıştırdı!

Denizli'nin Kale ilçesinde, 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla Suriyeli 5 kişi gözaltına alındı. Polis, tacizle ilgili 5 kişinin peşine düşerken ilçede Suriyeli ailelere yönelik tepki nedeniyle 30 aile ilçeden tahliye edildi. Bu arada zanlıların kendilerine verilmesini isteyen 500 kişilik grup yaşananları protesto etti.

Kale ilçesinde yaşayan N.D. adlı kız çocuğunun, yaşadığı cinsel istismarı bir arkadaşına anlatmasıyla olay, dün polise bildirildi. İhbar üzerine harekete geçen polis, olaya karışan ve Suriyeli oldukları iddia edilen10 kişi hakkında gözaltı işlemi başlattı. Polis, şüphelilerden 5'ini yakalayıp gözaltına aldı. Polis, diğer şüphelilerin yakalanması için operasyon başlattı.

ÖFKELİ KALABALIK KAYMAKAMLIK ÖNÜNDE TOPLANDI

Bu arada Suriyeli 5 kişinin gözaltına alındığının duyulması üzerine adliye ile aynı binada hizmet veren Kaymakamlık binası önünde toplanan yaklaşık 500 kişi tepkilerini dile getirdi. Şüphelilerin kendilerine verilmesini isteyen öfkeli kalabalığın kontrolden çıkma ihtimali üzerine Kale'ye Denizli il merkezi ile çevre ilçelerden takviye olarak çok sayıda polis ve jandarma ekibi sevk edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127

banner1148