İstanbul'da "2B" operasyonu! İçlerinden biri...

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, Arnavutköy'de yaklaşık 40 milyon lira değerindeki 2-B hazine arazisini sahte mahkeme kararıyla üzerilerine geçirip satmaya çalışan bir şebekeye yönelik operasyon düzelendi. Operasyonda içlerinde eski adliye çalışanı zabit katibi O.Y'nin de bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı. O.Y ile birlikte A.C ve C.E emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İstanbul'da "2B" operasyonu! İçlerinden biri...

İstanbul  Gaziosmanpaşa’da kurduğu şebekeyle sözde emlak ve arsa satışı işi yapan eski adliye zabıt kâtibi, Arnavutköy’de bulunan devlete ait binlerce metrekarelik hazine arazisini sahte mahkeme kararıyla satmaya çalışırken 2 adamıyla yakalanıp gözaltına alındı. Eski kâtibin satmaya çalıştığı arazinin 40 milyon lira değerinde olduğu öğrenildi.

Mali Suçlarla Mücadele ekipleri, İstanbul Gaziosmanpaşa’da,  eski adliye zabıt katibi O.Y.’nin şebeke kurup devlete ait hazine arazilerini sahte mahkeme kararıyla sattığına dair bilgiye ulaşınca O.Y ve şebekesini yakın takibe aldı.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcılığı’na, hakkında suç duyurusunda da bulunulan eski zabıt katibi O.Y.’nin eski mesleğinden edindiği bilgi birimiyle sahte mahkeme raporu hazırlayarak Arnavutköy’de bulunan binlerce metrekarelik 2-b arazisi satışa çıkardığı ve müşteri aradığı belirlenince fiziki ve teknik takibe alındı.

Takip devam ederken,  araziyi bir vatandaşa 40 milyon liraya satmaya çalışan O.S. , savcılığa suç duyurusunda bulunan bir vatandaşın şikâyetiyle savcılıkça verilen gözaltı kararıyla önceki gün adresinde yakalanarak gözaltına alındı.

Elindeki sahte mahkeme raporu  ve C.E ve A.C. isimli iki adamıyla birlikte gözaltına alınıp Mali Suçlarla Mücadele Şube’ye getirilerek sorguya alınan dolandırıcı eski katibin geriye dönük olarak sattığı ve kiralamış olabileceği araziler mercek altına alındı.

Kaynak:Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127