banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Hükümetten Kudüs'te Saldıran İsrail'e Çağrı: Şiddete Son Verin

banner1357

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Bugün Mescid-i Aksa'da yaşananlardan dolayı İsrail'i, buna sebep Trump yönetimini kınıyoruz. İsrail'i şiddete son vermeye davet ediyoruz." dedi.

SON DAKİKA 08.12.2017, 16:11
Hükümetten Kudüs'te Saldıran İsrail'e Çağrı: Şiddete Son Verin
banner1353
banner1375

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "ABD Başkanı Trump'ın ABD'nin Tel Aviv'deki Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararı, kırılgan da olsa devam eden barış sürecini sona erdirmiştir. Bu kararıyla ABD yönetimi, her tür kriz, kaos ve çatışmanın tohumunu ekmiştir. Artık bölge barışa değil kriz, kaos ve çatışmalara gebedir." dedi.
"BUNDAN SONRA OLACAKLARIN SORUMLUSU ABD YÖNETİMİ"

Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
"Kudüs, geçmişiyle de bugünüyle de Müslümanların kutlu bir şehridir, inşallah kıyamete dek de Müslümanların kutlu bir şehri olarak kalacaktır. ABD Başkanının kararı, Kudüs'ün Filistin'in başkenti ve Müslümanların kutlu şehri olma vasfını asla değiştirmeyecektir, değiştiremeyecektir."
"ABD Başkanı Trump'ın ABD'nin Telaviv'deki Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararı, kırılgan da olsa devam eden barış sürecini sona erdirmiştir. Bu kararıyla ABD yönetimi, her tür kriz kaos ve çatışmanın tohumunu ekmiştir. Artık bölge barışa değil kriz, kaos ve çatışmalara gebedir. Bugün yaşanan, bundan sonra yaşanacak her tür kriz, kaos ve çatışma ile bunların sonucunda meydana gelecek bilumum olumsuzlukların birinci derecede faili sorumlusu ABD yönetimidir."
"İSRAİL'İ KINIYORUZ"

"Bugün Mescid-i Aksa, Batı Şeria'da yaşananlardan dolayı İsrail'i, buna sebep Trump yönetimini kınıyoruz. İsrail'i aklı selim ile hareket etmeye ve şiddete son vermeye davet ediyoruz."

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Şubat 2020
İmsak 05:48
Güneş 07:13
Öğle 12:53
İkindi 15:53
Akşam 18:24
Yatsı 19:43