banner1017

Dünya’nın En Pahalı Evlerinden: Fairfield Pond

“Dünyanın en pahalı 10 evi” listesinin daimi müdavimi Fairfield Pond, sıra dışı büyüklüğü, görkemli güzelliği ve sunduğu ayrıcalıklı yaşamla karşınızda!

Dünya’nın En Pahalı Evlerinden: Fairfield Pond
banner1015

Gelin hikayemizi anlatmaya önce bir soruyla başlayalım. Ira Rennert ismini hiç duydunuz mu? Eğer cevabınız hayırsa, bu yazıyı okuduktan sonra bu ismi bir daha unutmayacağınıza bahse gireriz. Ira Rennert, Amerikalı ünlü bir yatırımcı ve iş adamı. Ama onu en özel kılan nokta ise dünyanın en büyük ve en pahalı evlerinden Fairfield Pond’un sahibi olması.

43.000 Metrekareye Yayılan Zenginlik


Fairfield Pond
Ira Rennert, bu eşsiz malikaneyi 1990’lı yıllarda 43.000 metrekarelik bir alana inşa ettirmiş. Yapımı sırasında içinde ticari alanların yer alacağı söylentileri yayılsa da, Fairfield Pond bugün dünyanın en zengin adamlarından birinin özel rezidansı konumunda.

Malikane, Amerika’daki The Hamptons kıyısında yer alıyor. Bu lokasyon aynı zamanda, büyük ve gösterişli evleriyle ünlü. Denize bakan ve yeşil bahçelerin içinde yer alan Fairfield Pond’u bu kadar ünlü yapan ise onun iddialı boyutları ve sahip olduğu lüks imkanlar.

29 Yatak Odası, 39 Banyo


Fairfield Pond
Rönesans mimarisinden ilham alınarak tasarlanan malikanenin içinde 29 yatak odası, 39 banyo, basketbol sahası, tenis kortları, bowling salonu, tiyatro, hatta ve hatta rüzgar enerjisi üretim sistemi bile yer alıyor. Bazen insan zihni bir konuyu daha iyi anlamak ve gözünde canlandırabilmek için örneklere ihtiyaç duyar. Fairfield Pond’u daha yakından tanımak için bu yoldan yararlanabiliriz.

Mesela malikenin içindeki 164 koltuklu tiyatro o kadar büyük ki, burada ünlü Broadway prodüksiyonları rahatlıkla sergilenebilir. Ya da “saray yavrusu” benzetmesini hak eden bu yapının içindeki garaj o kadar devasa ki içine tamı tamına 100 araç sığabilir.

Malikanenin Değeri 248 Milyon Dolar


Fairfield Pond
Devasa bir araziye inşa edilen Fairfield Pond’un içinde sadece yaşam alanları yok. Aynı zamanda oyun evi, havuz keyfine eşlik eden dinlenme evleri ve malikanede sürekli olarak çalışan hizmetlilerin evleri de mevcut. Ira Rennert’in sahip olduğu gücün ve zenginliğin yeryüzündeki yansıması olan bu eşsiz yapı, inşa edildiği yıldan beri katlanarak değerlendi. Bugün Hamptons’da yer alan deneyimli emlakçılar, Fairfield Pond’un değerinin yaklaşık 248 milyon dolar olduğunu belirtiyor.

Bir insanın yaşamda ihtiyacı olan, hatta olmayan her şeyi tek bir lokasyonda buluşturan bu lüks malikanede Ira Rennert ailesiyle birlikte yaşıyor. Dünyanın geri kalanı ise bu muhteşem malikanenin fotoğraflarına bakarak renkli hayaller kurmaya devam ediyor.

Kaynak: Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1052

banner1051