banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Cumhur İttifakı'nın 'protokolü' belli oldu! Neler var?..

banner1357

AK Parti ile MHP'nin kurduğu BBP'nin de sonradan dahil olduğu 'Cumhur İttifakı'nın protokol metninde, "Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'dır" ifadesi yer aldı. 3 sayfalık protokol saat 14.30'da YSK'ya verilecek...

SON DAKİKA 04.05.2018, 11:28
Cumhur İttifakı'nın 'protokolü' belli oldu! Neler var?..
banner1353
banner1375

CUMHUR İttifakı'nın protokol metninde, "Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'dır" ifadesi yer aldı. Protokolde yerli ve milli vurgusu yapıldı. 15 Temmuz darbe girişimine dikkat çekildi. Metinde 2023 vurgusu da yer aldı.Dün son şekli verilen ‘Cumhur İttifak’ı protokolünün bugün saat 14.30'da Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edileceği açıklandı. Protokolde "AK Parti ve MHP'nin ortak cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan" ifadesine yer verildi. 3 sayfadan oluşan metinde, "Lider ülke Türkiye" hedefine işaret edildi.

15 TEMMUZ VURGUSU... 15 Temmuz vurgusunun dikkat çektiği metinde başta terör olmak üzere Türkiye’nin karşı karşıya olduğu iç ve dış tehditlerin altı çizildi.

YENİ SİSTEM İÇİN ATILACAK ADIMLAR... Protokolde Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine de ayrı bir yer ayrılarak sistemin önemi ve gerekliliği anlatıldı.  Yeni sistemin tam olarak hayata geçmesi için atılacak adımlar sıralandı.

İTTİFAK NEDEN KURULDU?.. Protokolde, "Cumhur İttifakı neden kuruldu?" sorusuna da kapsamlı bir yanıt verildi. Beka sorunu ile karşılaşmamak için AK Parti ve MHP'nin el ele verdiği belirtildi.

SAAT 14.30'DA YSK'YA SUNULACAK... Öte yandan İttifak protokolünün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzası ile son şeklini alacağı öğrenildi. Cumhur İttifakı'na ilişkin protokol saat 14.30'da YSK'ye sunulacak.

Yorumlar (0)