banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Burada işler birbirine dolaştı

banner1357

Hatay’da baraj kapaklarının açık kalması nedeniyle su seviyesi yükselmeye devam ediyor.

SON DAKİKA 20.02.2019, 00:10
Burada işler birbirine dolaştı
banner1353
banner1375

Hatay'da son haftalarda etkili olan yağışlar sonrasında Antakya ve Kumlu'da Amik Ovası'nda bulunan bazı mahalleleri su bastı. 

SULAR ALTINDA KALDI

Antakya'nın Aşağıoba Mahallesi'nde ve Kumlu'nun Aktaş Mahallesi'nde ekili tarım arazileri ve evleri sular altında kalan vatandaşlar bölgenin afet bölgesi olarak ilan edilmesini istiyor.

YILANLAR GÖRÜLÜYOR

Etkili yağışlar ve Tahtaköprü Barajı'ndan yapılan su tahliyesinin etkisiyle bölgede su seviyesi her geçen daha da yükselirken, Aşağıoba Mahallesi'nde yılanlar görülmeye başlandı.

YARDIM BEKLİYORUZ

Cebrail Açık kendilerinin 45-50 gündür banyo dahi yapamadıklarını, evlerinin içerisinde yılanlar olduğunu belirterek, “Köyümüzün halini görüyorsunuz. Hayvanlarımız perişan yemimiz kalmadı, samanlarımız suyun içinde heder oldu. Şu an bizim yapacak bir şeyimiz yok. Burada işler birbirine dolaştı. Tahtaköprü Barajı'nın kapaklarının açılmasından sonra suların yükselmesiyle köyümüz bu hale geldi. Eğer kapaklar açılmasaydı daha kötü felaket olurdu. Mecbur açtılar, ancak kanal giderleri açık olsaydı bu felaket başımıza gelmezdi. Devletimizden yardım bekliyoruz. Bizlere bir sefer yem dağıtıldı, sonrasında bizleri kimseler sormadı. Bizler burada mağduruz, yemlerimiz yok saman aldık ama o da bitti. Evlerde oldukça çok yılan bulduk. Allah'tan yılanlar kışın saldırgan olmuyor, eğer yaz mevsimi olsa idi yılanlar bizlere zarar verirdi. Pislikten dolayı hastalıklar da söz konusu oldu” dedi.

Yorumlar (0)